Právě on je jednou z hlavních posil ambiciózního projektu, ve kterém chce brněnský celek vylepšit postavení z minulé sezony. Tehdy skončil v základní části na devátém místě a v play-off vypadl hned v osmifinále. „Jako cíl jsme si dali přímý postup do play-off, tedy skončit v základní části do šestého místa. Pak už to bude krok za krokem, ale chceme dojít co nejdál,“ hlásí Janků.

Úvodní zápasy Volejbalu Brno
Sobota 24. 9.: Zlín - Brno
Čtvrtek 29.9.: Brno - Kladno
Sobota 1. 10.: Benátky n. J. - Brno
Středa 5. 10.: Brno - Karlovarsko
Sobota 8. 10.: Beskydy - Brno
Sobota 15. 10.: Brno - Liberec

První utkání v novém ročníku čeká brněnské volejbalisty na půdě Zlína. Tedy týmu, který v minulé sezoně byl otloukánkem a získal jen dva body. V létě však pořádně posílil. „V kádru Zlína jsou teď čtyři bývalí Brňáci (Luan Duc Truong, Jan Pražák, Daniel Římal a Lukáš Čeketa - pozn. red.), tak to bude trochu rivalita. Sami nevíme, co od toho čekat. Ale my si tam jedeme pro výhru. I když tušíme, že to nebude nic jednoduchého, už to nebude ten Zlín z minulého ročníku. Posílili a budou kousat proti všem,“ tuší sedmadvacetiletý hráč.

Ten po svém odchodu z Brna vystřídal dresy Karlovarska, Ostravy a Liberce. Dařilo se mu především ve Slezsku, kde strávil pět sezon, stal se i kapitánem. Jenže při svém posledním utkání za ostravský klub špatně došlápl a přetrhl si vazy v kotníku. „Bylo to v sérii play-off právě proti Liberci. Už jsem věděl, že k nim po sezoně přestupuju, bylo to 2:2 na zápasy a já se v pátém utkání zranil,“ lituje Janků.

Hokejisté Komety podlehli v utkání třetího kola Kladnu 1:3.
Nemastná Kometa. Kladnu vstřelila jen gól a zase prohrála

Minulá sezona totiž byla jeho zraněním značně poznamenaná. „Byl to můj první a jediný rok v Liberci. Moc se to tam ale nevyvedlo, příliš jsem ani nehrál, tak jsme se dohodli, že ukončíme smlouvu a můžu si hledat nový klub. Ani za mě nechtěli žádné peníze. Tak jsem se hned domluvil v Brně, nad ničím jiným jsem nepřemýšlel,“ líčí rodák z Letovic na Blanensku.

Nepodařené měsíce už ale definitivně hodil za hlavu a nyní se chce soustředit na novou příležitost v klubu, ve kterém prošel mládežnickými kategoriemi. „Chtěl bych se dostat do formy, v které jsem byl před zraněním. A pak samozřejmě co nejvíc času strávit na palubovce,“ přeje si.

Paradoxní je, že právě Janků byl u brněnského konce v play-off minulého ročníku. Jihomoravský celek totiž vypadl v osmifinále s Libercem a Janků ani v jednom ze zápasů nechyběl v sestavě severočeského klubu. „Je pravda, že na to mám takové ‚štěstí‘. Kluci to ale ani nijak nezmiňovali, vůbec jsme se o tom nebavili,“ dodává.