Přitom lépe do finále vstoupil outsider. Úvodní utkání se sice hrálo na hřišti Draků, ti však domácí prostředí nedokázali využít a Hrochům v dramatické koncovce podlehli 4:6. O vítězství nejmladšího brněnského klubu musela rozhodnout až nastavená směna. „Nenaskočili jsme do zápasu dobře, trochu jsme se trápili. Pak jsme ale zrychlili tempo,“ popsal pro extraligový web startující nadhazovač Hrochů Lukáš Ercoli.

Finálová série

Draci Brno - Hroši Brno 2:1 (4:6, 8:4, 6:1)

Následující zápasy
Neděle 21. 8. 14:00 Hroši Brno - Draci Brno.
Ponděli 22. 8. 19:00 Draci Brno - Hroši Brno.
Případné 6. utkání - Pátek 26. 8. 17:00 Hroši Brno - Draci Brno
Případné 7. utkání - Sobota 27. 8. 13:00 Draci Brno - Hroši Brno 

Jenže pak už favorit začal úřadovat. Ve druhém utkání sice měli výhodu domácího prostředí brněnští Hroši, svému soupeři však od začátku nedokázali konkurovat. Navíc je nepodržela ani obrana, která si zapsala hned čtyři chyby.

Draci se tak brzy dostali do vedení, které drželi celý zápas, v závěru už jen domácí korigovali na konečných 4:8. „Zápas se nám moc nepovedl, udělali jsme v obraně pár chyb, což vedlo k hlavnímu bodovému rozdílu. V útoku jsme tlačili, ale na vítězství to nestačilo,“ litoval hráč Hrochů Ondřej Kalandra.

Zatímco Hroši zpytovali svědomí, Draci v domácím prostředí potvrdili svou nadvládu. Ve třetím, zatím nejjednoznačnějším, utkání totiž přejeli svého soupeře 6:1 a v sérii, která se hraje na čtyři vítězné duely, se tak ujali vedení. K vítězství nakročili už v dohrávce třetí směny, kdy zapsali tři body. Velkou zásluhu na vítězství svěřenců Hynka Čapky má nadhazovač Juan Jaime. „Jaime nás nepustil k větším věcem,“ komentoval stroze Kalandra.

Jednodušší to navíc Hroši neměli ani proti dohazujícímu Martinovi Schneiderovi, který zápas uzavřel třemi strike outy v deváté směně. „Jaime nám dal perfektních šest směn, po něm předvedl parádní výkon Schneider. Obrana byla bez chyby, dařilo se nám i na pálce. Byl to perfektní výkon celého týmu,“ liboval si hráč Draků Arnošt Dubový.

Série se nyní opět přesouvá na domácí hřiště Hrochů, kteří v neděli nutně potřebují zabrat. Jinak už o den později může být rozhodnuto. „Poslední zápasy se od začátku vyvíjely ve prospěch Draků. Teď nás ale čeká pauza na regeneraci a v neděli půjdeme bojovat znovu o vítězství,“ burcoval své spoluhráče z řad Hrochů Lukáš Hlouch.