Na druhou stranu se před nimi otevírá možnost setrvat v poháru déle. V minulé sezoně totiž v CEV Cupu vypadly Brňanky v osmifinále, kde narazily na ruského giganta Jekatěrinburg. „Pohár CEV je poměrně nabitý. Máme proto naději jít i přes tři kola. Chceme se dostat co nejdál, a pokud zvládneme úvodní duel, může nás čekat trojice hratelných soupeřů v čele s Budapeští,“ přemítá prezident královopolského klubu Richard Wiesner.

Zbrojovka remízovala se Skalicou. Posily odehrály celý zápas
Zbrojovka remízovala se Skalicou. Posily odehrály celý zápas

Brněnskému celku uškodilo, že úřadující extraligový šampion z Prostějova si letos nezahraje Ligu mistryň a rovněž naskočí do Poháru CEV. „Přihlásily se všechny týmy před námi. O účast pokaždé žádáme, někdy to vyjde, jindy ne,“ krčí rameny Wiesner.

Změny v KP BrnoPříchody: Kateřina Kvapilová (Frýdek-Místek), Bailey Nicholová (Erfurt), Agata Skibová (Solna Wieliczka)

Odchody: Nikola Pištěláková (Liberec), Mojca Peneová (neznámo), Kristýna Boulová (neznámo), Ivana Zburová (konec kariéry), Markéta Chlumská, Simona Janečková (obě VK Brno), Anna Suchá (Vídeň), Nikola Vaňková (extraliga – tým nepotvrzen)


KP Brno má zajištěnou účast v prvním kole, kde se sejde 32 družstev, které vytvoří dvojice a utkají se systémem doma-venku. Soupeř Králova Pole vzejde z kvalifikace a stane se jím buď kyperský Limassol, nebo řecký Thiras, kde v minulé sezoně hrála královopolská odchovanka Vendula Měrková. „Thiras obsadil v řecké lize třetí místo, kvality má. Družstva z Kypru jsou trochu neznámou, ale vynasnažíme se zjistit co nejvíc informací,“ říká na klubovém webu brněnský trenér Tomáš Samsely.

A jaké jsou ambice Králova Pole ve Vyzývacím poháru? „Nečekají nás jednoduché zápasy. Ale těžko říct, kam až dojdeme, protože budeme mít složený úplně nový tým,“ myslí si brněnská univerzálka Gabriela Kopáčová.

KP Brno zatím počítá po bramborové sezoně spíš ztráty. Už dřív Deník Rovnost informoval o odchodu Nikoly Pištělákové a Kristýny Boulové. Do nového extraligového celku VK Brno míří Markéta Chlumská se Simonou Janečkovou. Jenže na odchodu je i smečařka Anna Suchá. „Aničku láká cizina, pravděpodobně odejde do Vídně. Sice má smlouvu, ale žádné hráčce nebráníme, když chce vyzkoušet zahraniční angažmá,“ povídá Wiesner.

A to není vše, po jiném extraligovém družstvu pokukuje libero Nikola Vaňková. Klub navíc přišel o kapitánku, jelikož nahrávačka Ivana Zburová ukončila kariéru. „Přechází u nás do role trenérky mládeže. Asi cítila únavu. Prošla si zdravotními problémy, i když se to v sezoně neprojevilo. Ustála je, ale do budoucna ji nelákalo, aby se opakovaly,“ tvrdí prezident KP Brno.

Děti proti vzorům. Krejčí si na Švancarově kempu musel hlídat jesličky
Děti proti vzorům. Krejčí si na Švancarově kempu musel hlídat jesličky