Jeho svěřenky minulou středu porazily v evropském poháru třetí úrovně švýcarský celek Cheseaux na jeho palubovce 3:2 na sety. „Je to nevyrovnaný tým. Jsou v něm tři Američanky a domácí nahrávačka, které mají svou kvalitu. Doplňují je další Švýcarky, jež už nejsou na stejné úrovni, takže na tom tratí,“ řekl Boula.

Odvetný duel čeká Šelmy ve čtvrtek v šest hodin večer. „Je skvělé, že se ve Švýcarsku podařilo vyhrát, ale výsledek 3:2 není rozhodující a podle něj se nedá nic předpovědět. Je to otevřené, musíme hlavně ubránit Američanky a jít do zápasu jen s tím, že ho vyhrajeme,“ uvedl brněnský trenér.

Basketbalistky Žabin Brno (v bílém Natálie Stoupalová) porazily v eurocupovém zápase Londýn Lions 68:41.
Žabiny nakročily do play-off EuroCupu. Je blízko, říká Stoupalová po další výhře

Šelmy odehrají utkání s Cheseaux v Kuřimi, protože hřiště v hale v Kounicově ulici, kde nastupují k extraligovým zápasům, je podle evropských pravidel úzké. „Výhoda domácího hřiště je vždycky velká, ale na druhou stranu Švýcarky taky nehrály ve své hale. Nemá cenu se tím zabývat, víme od začátku, že u nás hrát nemůžeme,“ podotkl Boula.

V případě prohry Šelem 2:3 na sety rozhodne o postupujícím celku zlatý set, jenž se hraje na patnáct bodů.„V něm je to už o náhodě a pár balonech, které se týmu povedou. Může se stát opravdu cokoli,“ zdůraznil Boula.

Basketbalistka Rebecca Aklová (v zeleném) hájí barvy brněnského Králova Pole.
Má dvě národnosti. Basketbalistka Aklová ale uspěla coby kapitánka s Libanonem

Brňanky před mezinárodním duelem padly v extralize s Prostějovem 1:3 na sety a v tabulce se nacházejí na šestém místě se ztrátou šesti bodů právě na sobotního soupeře. „Je škoda, že jsme utkání nezvládli. Mohli jsme se na ně dotáhnout, ale udělali jsme si v tabulce díru a bude těžké ji dohánět,“ litoval čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Jeho tým v posledních sedmi zápasech v nejvyšší české soutěži prohrál dvakrát, přičemž v úvodních sedmi kolech zaznamenal jen tři výhry. „Situace už je o něco klidnější. Vždycky máme pomalejší začátky, jsme na ně zvyklí, ale tentokrát byl start hodně pomalý. Nebylo mi do zpěvu, ovšem úroveň hry se zvedá,“ dodal trenér Boula.

Jako Amazonky
Ze Šelem se staly Amazonky. Volejbalistky brněnského celku mají nový kalendář, který nafotily v Zámeckém skleníku Lednicko-valtického areálu. Než se hráčky postavily před objektiv fotoaparátu, víc než hodinu o ně pečovali profesionálové. „Nepamatuju si, kdy se o mě naposledy někdo takhle staral, namaloval mě, načesal a hodinu jsem tam seděla jako královna. Je to aspoň pro mě zážitek na celý život,“ řekla zkušená nahrávačka Šelem Soňa Nováková.
Kalendář pokřtili medailisté z letošní olympiády v trapu Jiří Lipták a David Kostelecký. Peníze z jeho prodeje předají Šelmy Klokánku Brno, který poskytuje pomoc ohroženým dětem.
cena kalendáře: 300 korun
prodejní místa: TATI Café Bar, Klokánek Brno, při zápasech v hale v Kounicově ulici