Na jaře dravci trápili ve čtvrtifnále play-off favorizované Kladno, s nímž padli těsně 2:3 na zápasy. Vyšla jim i příprava, v prvním klání nového extraligového ročníku ovšem nadešlo rozčarování. Brňané prohráli 1:3 na sety s nováčkem soutěže Beskydami.

Šanci na reparát má Volejbal v sobotu, kdy od šesti hodin večer přivítá v hale v Kounicově ulici Ostravu. „Nikdo z nás prohru nečekal. Nešlo ale o podcenění, jak někteří prohlašovali. Dolehla na nás zodpovědnost, která souvisí s přebudováváním kádru. Naši mladí hráči jako Duc Truong nebo Dan Římal nejsou zvyklí hrát v základu a takovou roli jako teď nikdy neplnili. Potřebují čas,“ poznamenal hlavní trenér celku Ondřej Marek.

O mládí kádru svědčí i skutečnost, že třeba čtyřiadvacetiletý smečař Martin Licek patří mezi nejstarší muže. „Je to rázem úplně něco jiného. Dřív jsem byl na hřišti spíš kvůli černé práci, teď to stojí na nás mladých. Z prohry se musíme poučit,“ prohlásil Licek.

Volejbal v říjnu
- sobota 5. října: Beskydy – Brno 3:1
- sobota 12. října od 18.00: Brno – Ostrava
- sobota 19. října od 17.00: Kladno – Brno
- pondělí 28. října od 18.00: Brno – Česko Budějovice

Cíl volejbalistů Brna se oproti předešlým ročníkům i přes omlazení kádru nemění. Znovu hodlají otevřít brány čtvrtfinále play-off. „To je náš základní cíl a potom uvidíme podle síly soupeřů,“ pronesl Marek.

Nově mu v koučování asistuje velezkušený Hrazdira. „Je na nás hodně náročný, ale to je třeba k tomu, abychom se posunuli. Na hřišti i v kabině je pořád stejný, akorát mu přibylo úkolů,“ ozřejmil Licek.

Úplně novou kapitolu života otevírá v Brně dvaadvacetiletý americký blokař Matt August, který uspěl na zkoušce a vysloužil si smlouvu. Jde o jeho první mimoamerické angažmá. „Zapadl krásně. Je super, že v Brně má různé možnosti vyžití a je tady co dělat. Navíc vytvořili partu společně se svými krajankami Meg Wolowiczovou a Kamalani Akeovou (hráčky spřízněných Šelem Brno – pozn.red.), což je taky důležité pro to, aby se tu cítil dobře,“ pravil Licek.

Na rozdíl od předešlých sezon musí volejbalisté Brna oželet účast v evropském Vyzývacím poháru. „Z České republiky se do něj dostane pouze pět týmů. Skončili jsme v minulém ročníku šestí a s žádostí na divokou kartu jsme neuspěli. Je to škoda, protože právě v takovýchto soutěží mohli naši mladí nabrat zkušenosti,“ sdělil Marek.