Na Korfbal klub čekají v portugalském městě Odivelas ve čtyřčlenné skupině postupně týmy Norwiche z Anglie, katalánské Barcelony a domácí výběr Korf Lx Project. V neděli přijdou na řadu vyřazovací boje. Do semifinále postoupí první dva celky z obou skupin, zbylé týmy hrají o umístění. „Cíl představuje medaile. Jestli na ni máme, ukáže až turnaj. Věřím, že i když výsledky a hra v posledních ligových kolech nebyla úplně optimální, tak se na turnaji semkneme a uhrajeme dobrý výsledek. Hra na mezinárodní scéně určitě hráče nakopne k lepším výkonům,“ myslí si brněnský kouč Jakub Máša.

Ilustrační foto.
Královo Pole doplatilo s Jekatěrinburgem na zbytečné chyby

Vedle nepřesvědčivých výkonů v posledních dvou extraligových kolech, kdy vedoucí tým extraligy utrpěl první dvě porážky sezony, může Brňany znepokojovat i zranění dvou opor. „Ivan Vávra i Vendy Jemelíková patřili do základní sestavy. Sice se naopak po dlouhé zranění vrací Lenka Faltýnková a Martin Skála, ale ti nejsou ještě úplně rozehraní,“ říká Máša. „V extralize to nebylo ideální, ztratila se nám střelecká jistota. Snad to bude v Portugalsku lepší,“ dodává Jonáková.

Sestava Brna: Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Dominika Drábková, Barbora Dvořáková, Martina Weissová, Sára Sahatciu, Lenka Faltýnková, Jan Šedý, Ondřej Fridrich, Peter Bušík, Jiří Ziegler, Ondřej Sládek, Adam Lorenz, Martin Skála

Program Brna na Europa Shieldu:
pátek 26.1.2018 20:55 KC Norwich Knights (Anglie) - Korfbal klub Brno
sobota 27.1.2018 10:50 KC Barcelona (Katalánsko) - Korfbal klub Brno
sobota 27.1.2018 16:05 Korfbal klub Brno - Korf Lx Project (Portugalsko)
neděle 28.1.2018 semifinále, zápasy o umístění, zápas o 3. místo, finále

Jan Kubičík
Snowboardcrossař Kubičík: V jednom týdnu jsme si tři olympionici vyhodili rameno