Třicetiletá rodačka z Havlíčkova Brodu ve své kariéře hrála kromě české extraligy také soutěže v Německu, Rakousku nebo na Slovensku. Při prvním zahraničním angažmá v německém klubu Ladies in Black Aachen získala ligový bronz a stříbro v poháru. V Rakousku pak slavila zlatý double, tedy vítězství v lize i poháru.

Romana Staňková
narozena: 13. dubna 1991 v Havlíčkově Brodě
výška: 185 centimetrů
post: univerzálka
současný klub: VK KP Brno
předchozí kluby: Jiskra Havlíčkův Brod, KP Brno, Ladies in Black Aachen (Německo), SVS Post Wien (Rakousko), FTVS UK Bratislava (Slovensko), Liberec, Olymp Praha, Frýdek-Místek
statistiky v uplynulé sezoně:
55 odehraných setů, 136 bodů

"Nejraději ale vzpomínám na působení v Německu, otevřely se mi úplně jiné volejbalové obzory. Klub tenkrát skládal nové družstvo a měl skvělý tým, který si sedl a dotáhl to až k bronzu v německé nejvyšší lize a ke stříbru v německém poháru. Tam se mimochodem hrálo před šestnácti tisíci lidmi," líčila Staňková, jež prošla také mládežnickými reprezentačními kategoriemi a nakoukla i do seniorského týmu.

S volejbalem začala v sedmi letech v Havlíčkově Brodě. "Rodiče mě tam přihlásili do kroužku. Mamka hrála volejbal na vysoké škole v Liberci a já byla dost vysoké dítě, takže volejbal byl jasná volba. Začalo to klasickou pohybovou průpravou, gymnastikou, atletikou, plaváním a pak už jsem se věnovala naplno jen volejbalu. Mám ráda lidi, takže individuální sport nepřicházel v úvahu," dodala Staňková, která se stala třikrát nejvíce bodující hráčkou extraligy.

KP Brno posílila volejbalistka Jazz Sweetová ze Spojených států amerických.
KP posílila další zahraniční hráčka, klub je ale nečekaně bez trenéra