V dresu Valosunu měla v neděli největší podíl na třetí výhře v sezoně bývalá česká reprezentantka Edita Šujanová, která v utkání zaznamenala sedmnáct bodů. Dalších deset přidala Slovenka Veronika Remenárová.

Žabiny v sobotu vedly téměř celý zápas, ale nakonec s obhájkyněmi stříbrných medailí prohrály 57:59. I ve druhém domácím utkání v sezoně tak tým Jana Bobrovského musel strávit těsnou porážku, poté co v úvodním kole podlehl pražské Slavii 77:78.

Brňanky vedly od šesté do 39. minuty, nejvíce ve druhé čtvrtině 25:12. V poslední části ale daly jen sedm bodů a ztratily šestibodový náskok. Výsledek stanovila 56 sekund před koncem dvoubodovým košem Michaela Stará.

Brňankám nepomohl ani další dvacetibodový výkon srbské posily Maji Vučurovičové (24), jež má po třech zápasech průměr 25 bodů. Hana Horáková, která při předchozí výhře 60:50 ve Strakonicích nehrála, tak po návratu na palubovky čeká na soutěžní výhru. Pod druhé vítězství hostů v sezoně se 21 body podepsala Kateřina Zavázalová. (mav, čtk)