„Šárka byla a je vynikající sportovkyně, má výbornou výšku, ale ligová basketbalistka to není,“ poznamenal na její adresu trenér Valosunu Stanislav Petr. Zároveň si však nechal pootevřená zadní vrátka. „Je velkou osobností a zůstává u nás jako atletická trenérka. Může se ale stát cokoliv. Přijdou zranění a my jejích služeb třeba využijme,“ dodal.

Kašpárková není jedinou hráčkou, která Valosunu v novém ročníku ligy nepomůže. Brněnský tým musí oželet schopnosti dvou amerických basketbalistek – Nicole Loudenové a Britany Millerové.

Hlavně střeleckou potenci jedenadvacetileté pivotky bude brněnský tým postrádat. Nahradit její práci pod košem se pokusí nová belgická posila Sara Basová. Urostlá basketbalistka do Valosunu přišla z belgického Sprimontu.

„Sara je vysoká, mladá a hlavně pracovitá. Ale musím říct, že jinak jsme jejím angažováním sáhli do neznáma. Uvidíme, jak se bude jevit v prvních zápasech,“ uvedl ke 196 centimetrů vysoké posile Petr.

Brněnský kádr kromě belgické pivotky doplnila slovenská rozehrávačka Katarína Hrabáková, která přišla z pražské Sparty. Na soupisce se objeví také sestra Michaely Zrůstové Renáta a namířeno do Valosunu má i rozehrávačka Martina Vyhňáková z Nitry. Naopak zelenobílý dres na sebe už neobléknou Lucie Kysilková s Andrea Belanskou. Prostor na palubovce Valosunu v nové sezoně dostanou i talentované dorostenky.

S přípravou brněnské basketbalistky začaly 3. srpna, za sebou tak mají téměř dva týdny atletického tréninku pod vedením úspěšného trenéra Michala Pogányho.

V příštím týdnu se trenéři Valosunu zaměří na herní nácviky, první zápasový test přijde na řadu 28. srpna na turnaji v Košicích. „Před začátkem ligy chceme mít v nohách nějakých deset utkání,“ uvedl hlavní trenér. Ligu odstartují Brňanky na půdě mistryň z USK 30. září.