Brněnský trenér Richard Klein překvapil nasazením klíčové pivotky Míly Svobodové, které před třemi týdny prodělala operaci slepého střeva. A ta Valosunu pomohla k první vyrovnané bitvě vzájemné série.

Brňanky s Trutnovem dlouho držely krok, dokonce těsně před závěrečnou sirénou vedly o dva body. Devět vteřin před koncem však vyrovnala hostující Hindráková na 78:78.

Prodloužení už na svoji stranu převrátila Kara, rozhodující střelu proměnila Mišurová, která v utkání nastřádala celkem dvaatřicet bodů a osm doskoků. Na brněnské straně řádilo trio Vlková, Zrůstová a Svobodová, které se dohromady postaralo o jedenašedesát bodů domácích.

V prodloužení zvítězila i mladoboleslavská Slovanka, která si třetí výhrou nad Karlovými Vary také zajistila postup mezi nejlepší ligovou čtyřku. V semifinále narazí brněnské Frisco, Trutnov se střetne s pražským USK.

Valosun Brno – Trutnov 84:86 po prodl. (18:25, 40:49, 59:62, 78:78)

Nejvíce bodů: Vlková 25, Zrůstová 20, Svobodová 16 – Mišurová 32, Hartigová 22, Hindráková 17. Rozhodčí: Paulík, Komprs. Trestné hody: 20/15 – 19/16. Fauly: 18:21. Pět chyb: 33. Věchtová (Trutnov). Trojky: 7:6. Diváci: 300. Konečný stav série: 0:3.