Češky na turnaji postoupily ze základní skupiny, v boji o čtvrtfinále ovšem podlehly Běloruskám 2:3, přestože získaly úvodní dva sety. V konečném účtování obsadily svěřenky trenéra Zdeňka Pommera dvanácté místo. „Pocity jsou smíšené, protože jsem spokojená, že jsme postoupily ze skupiny smrti, ale cítím zklamání z posledního zápasu, protože jsme měly na výhru i postup,“ litovala.

„Nejsilnější zážitek pro mě asi představovala výhra nad Belgií, ze které jsme měly všechny velkou radost,“ doplnila.

Vaňková se s reprezentací připravovala už od začátku června. Absolvovala čtyři turnaje světové Grand Prix v Peru, Portoriku, Kanadě i České republice, následně ještě zvládla i kvalifikaci mistrovství světa.

Běžecký závod Vokolo príglu 2016.
SOUTĚŽ: Vyhrajte startovné na běžecký závod Triexpert Vokolo príglu 2017

Na evropský šampionát tak už jela s řadou zkušeností. „Ale samozřejmě jsem před mistrovstvím byla nervózní, přece jen to byla moje první velká akce a navíc jsem byla v týmu nejmladší. Myslím, že moje výkony to ale neovlivnilo,“ povídala.

Zápasy s evropskou elitou jí nastavily i zrcadlo. „Zlepšit se můžu ve všem, hlavně když jsem viděla třeba tým jako Srbsko,“ vracela se k úvodnímu duelu, který Češky prohrály 0:3.

Jako týmového benjamínka ji tradičně čekaly nevděčné úkoly. „Musela jsem vozit masážní váleček a sbírat míče, ale jinak nic zvláštního,“ usmívala se.

Ilustrační foto.
Doma místo nemají. Házenkáři Brna se zocelují ve vyhnanství

Nyní už se připravuje se spoluhráčkami z Králova Pole na nový extraligový ročník, který Brňanky zahájí příští sobotu v Liberci. Týmu na pozici libera chyběla podstatnou část přípravy. „Zatím jsem byla jen na několika trénincích, pro libero není tak těžké se připojit, u jiných postů je to horší. Uvidíme, jak nám to půjde s holkama na příjmu, snad to bude v pohodě. Reprezentace mi na druhou stranu pomohla, v poli si víc věřím,“ sdělila.

Mírný strašák nad Vaňkovou visí v podobě únavy, jelikož přes perné léto měla času na odpočinek minimum. „Trochu se bojím, ale jsem i zastánce toho, že všechno je v hlavě,“ dodala.