Jeho svěřenky mají volno od zápasů v nejvyšší soutěži, nicméně posouzení životosprávy přijde na řadu. „Nehlídáme to, ale je to o holkách, jak se o sebe starají. Čekají je náročné tréninky a po Vánocích rozhodně dostanou do těla,“ připomíná Zdeněk.

Nejen pro hráčky, ale i pro trenéry se nabízí možnost o Vánocích zhřešit. „Vždycky si něco dopřeju. Naprosto zbožňuju kapra, pak je tam kachnička u rodičů, to všechno k tomu patří,“ svěřuje se Zdeněk.

Jan Bárta
Cyklistu Bártu v novém týmu nadchlo létání s jídlem

Zápasový rytmus si vyzkouší brněnští volejbalisté. Po nesnadném postupu přes ukrajinský Charkov v Poháru CEV, kde museli svěřenci trenéra Ondřeje Marka cílit na postup až ve zlatém setu, je čekají ve čtvrtek od čtyř hodin odpoledne České Budějovice. „Když jsem odešel z Itálie, říkal jsem si, že na svátky budu mít volno. Ale pak hrajeme s Budějovicemi ve vánočním termínu, je to pro lidi, mohou si odpočinout od cukroví, přijít se protáhnout do haly,“ povídá kapitán brněnských volejbalistů Michal Hrazdira. Sportovně pestré Vánoce čekají i basketbalisty, kteří se představí ve středu od šesti hodin večer v Jindřichově Hradci.

Pro hráčky Králova Pole se ovšem zimní pauza stala i možností změnit kádr. „Dohodli jsme se na ukončení spolupráce s Milenou Prokešovou, hlavně z důvodu přetrvávajících zdravotních problémů. Přemýšlíme o doplnění kádru. Je to škoda, kdyby odehrála ještě o pár zápasů víc, má rekord,“ sděluje předseda Králova Pole Richard Foltýn.

Táhne volejbal

O vánočních svátcích musejí pracovat i volejbalisté a basketbalisté. V Brně mohou fanoušci zajít na zápas mužů ve čtvrtek ve čtyři hodiny na šlágr extraligy volejbalistů mezi domácím týmem a Českými Budějovicemi. Hrají i brněnští basketbalisté, kteří se představí ve stejný den v Jindřichově Hradci.

Sparta Praha - Kometa Brno 3:2
Kometa expres se vrátil z Prahy bez bodu, Sparta vyhrála o gól