A důvod? Jejich tříletého syna Štěpána nyní hlídají babičky. „Třeba moje maminka šla do předčasného důchodu, aby nám mohla pomoct, nemůžeme vše hodit na rodiče pouze jednoho z nás. Na druhou stranu zase nechceme, aby syn trpěl kvůli našemu rozhodnutí hrát volejbal. Snažíme se, aby to fungovalo na obě strany, což znamená být rodiče i profesionální sportovci,“ povídá Boulová.

Volný čas tak využívají k procházkám, třeba ve středu se zašli podívat k Mohyle míru. Když jsou pak doma, o volejbale se příliš nebaví. „Většinou jej řeší manžel, já spíš rodinu a většinou mu odpovím, že mě to nezajímá, protože mám jiné starosti. Když mám doma dítě, jsem nastavená na mateřství,“ líčí dvaatřicetiletá volejbalistka.

Režim se jim doma oproti základní části nezměnil. „Vařím, uklízím, peru a Kristýna leží a odpočívá,“ vtipkuje Boula. „Domácí práce si dělíme podle situace, kdo má chuť a víc času,“ doplňuje rodák z Příbrami.

Čtyřicetiletý nahrávač se nebojí vzít do ruky vařečku a rodině kdykoli uvařit. „Vaření se nebráním a žena mi v tom taky nebrání. Samozřejmě mi ale víc chutná od ní,“ směje se.

Jeho manželka mu však práci v kuchyni ráda přenechává. „Přijde mi, že chlapi vaří líp, protože nemají tak velké nervy, že se jídlo nepovede. Spíš uklízím a vytvářím domov, přes jídlo je manžel. Víc mi jde vytvářet teplo domova než teplé jídlo,“ přidává se smíchem Boulová.

Veškerý volný čas netráví manželský pár pouze v kuchyni nebo uklízením. Pokud se jim nekryjí zápasy, rádi se zajdou na utkání svého protějšku podívat. „Jsem klasický nefandič a kritik. Ale třeba když jsme se Štěpou, který fandí hodně, občas mě strhne,“ říká Boula.

To jeho manželka je přesný opak. „Zápasy víc prožívám, navíc hru začal vnímat syn, který je úžasný. Při fandění křičí, tleská a raduje se,“ tvrdí litoměřická rodačka.

Ještě na začátku sezony, před kterou oba do brněnských družstev zamířili, to se synem tak jednoduché neměli. „Napřed jsme ho na zápasy moc nebrali, chtěl k mamce, která byla na hřišti. Za půl roku se však hodně změnil,“ říká Boula.

Dva zápasyVolejbal Brno – Karlovarsko (22.3. v 18.00 v hale v Kounicově ulici, stav série 0:1)
„Chceme v domácím prostředí něco ukázat. V Karlových Varech jsme začali křečovitě a příliš se nepodpořili. Byli jsme přehecovaní a každá chyba nás dostávala víc do frustrace,“ míní brněnský nahrávač Ondřej Boula.

Liberec – KP Brno (22.3. v 18.00 v Liberci, stav série 0:2)
„Cítím, že postup je blízko, ale zároveň jsme pokorné, stát se může všechno. Nepřekvapilo mě, že jsme dvakrát vyhrály 3:0, v tým jsem hodně věřila,“ hlásí královopolská blokařka Kristýna Boulová.