Právě tropické počasí pro závodníky není příjemné. „Teplo ani déšť není optimální. Letošní vedro je šílené. Blbě se v tom pracuje, natož sportuje či jezdí na motorce. Ideálně si představuji dvacet stupňů a k tomu trošku sluníčka. Tohle uprostřed léta však nelze žádat,“ říká Abraham.

Poslední dva roky brněnský okruh v rámci seriálu mistrovství světa motocyklů zkrápěl déšť, který letos vystřídá zmíněné enormní horko. Kromě počasí se každoročně diskutuje nad finančním zajištěním Grand Prix v Brně. „Samozřejmě o tom částečně přemýšlím. Vím, jaké jsou problémy. Mám na to názor. Nicméně se mě to osobně nebo kariérně nedotýká,“ líčí osmadvacetiletý jezdec.

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil se pokusí v kategorii Moto3 navázat na úspěch Lukáše Peška (na snímku) z roku 2007, který dojel třetí v kubatuře do 125 kubických centimetrů.
Domácí jezdec na bedně? Kornfeil má šanci. Největší od třetího místa Peška

Letos ještě není jasné, zda se podaří Velká cena peněžně zajistit a už se mluví o budoucnosti příštího ročníku, který v Brně nemusí pořádat. „Zrušení by mi vadilo nejen jako Brňákovi, ale šlo by o celorepublikovou chybu. Pro fanoušky rovněž špatně. Když se propočítají náklady a výdělky, tak logicky se šampionát motorek má podpořit. Jde o výhodnou a celosvětovou akci,“ nabízí pohled.

Před závodem se naskytl volný týden, který mohl strávit doma. Jinak život motocyklového závodníka obsahuje spoustu cestování. „Z roku strávím dva až tři měsíce v Brně. Jinak žiji v Monaku, ale spoustu času strávím po světě. Při neplánovaném volnu jsem měl čas na kamarády,“ vysvětluje.

Ilustrační snímek.
Chtěli svézt, nakonec museli z auta vyskákat za jízdy. Řidič prchal před policií

Mimo sportovní kariéru stále studuje. „Dělám univerzitu obrany a snažím se doklepat doktorát z práva, který už chci mít hotový. Chybí hlavně čas, ale jsem na sebe naštvaný, kdybych nebyl blbý, protože to furt odkládám, mohl jsem mít obě školy hotové,“ dodává Abraham.

VLADIMÍR FORMÁNEK
DANIEL HRBOLKA