V sobotu a neděli se uskuteční celkem čtrnáct motocyklových závodů. „Pro závodníky i diváky je to velmi atraktivní závěr motocyklové sezóny. Ze zaplněných startovních listin je vidět, že si velké finále nikdo nechce nechat ujít. Spojení s Alpe Adrií na atraktivitě tohoto podniku pochopitelně ještě přidává a jsem přesvědčena, že se znovu můžeme těšit na spoustu napínavých momentů,“ uvedla předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Záložník fotbalové Zbrojovky Brno Michal Ševčík.
Supertalent Ševčík: Musím dokazovat, že takovou vizitku nosím právem

Zatímco v některých třídách šampionátu na přírodních okruzích je o vítězích takřka rozhodnuto, v dalších kategoriích se schyluje k velkým soubojům. „Dramatický je například vývoj ve třídě Superbike, kde mají vedoucí závodníci David Hanzalík a Tomáš Borovka shodně po 99 bodech. Bez šancí na titul není ani Jiří Petrla, teoretickou šanci mají stále i Karel Pešek a Michal Prášek. Naopak v Supersportech už Marka Červeného v posledních dvou závodech sezony nikdo neohrozí,“ vyjmenovává motocyklový komentátor Richard Karnok.

Program na brněnské dráze začíná jak v sobotu, tak v neděli v osm ráno. Jednodenní vstupenka stojí dvě stě korun, víkendová na oba dny o stovku víc. Po celou dobu akce bude zdarma přístupný paddock.