Půjde o jeden z vrcholů domácího šampionátu silničních motocyklů, který se v sobotu a v neděli v Brně pojede, a který nese název po Stašovi. Slavnostního ceremoniálu se zúčastní všichni závodníci, kteří se na akci představí. „Chceme panu Stašovi vzdát hold se vším všudy. Proto k zatáčce, která nově ponese jeho jméno, dojedeme společně se všemi jezdci přímo po závodní dráze. Jde o zatáčku na Stadionu, ceremoniálu tak mohou přihlížet i všichni diváci na přírodní tribuně C. Jsme moc rádi, že nám aktuální opatření umožňují otevřít tento speciální podnik veřejnosti,“ uvedla šéfka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Natálie a Filip Taschlerovi - Český krasobruslařský pár Natálie a Filip Taschlerovi pózují 30. září 2021 na ledové ploše v Brně.
V Česku má přednost hokej, na olympiádu jdeme poznat idoly, míní Taschlerovi

O víkendu se uskuteční celkem dvanáct závodů. Při něm se představí i přední čeští piloti, jako jsou třeba vítězové Jarní ceny Brna Michal Prášek a Karel Pešek. Chybět nebude ani talentovaný Jakub Gurecký, který od příští sezony pojede v prestižním Red Bull Rookies Cupu.

Sobotní program na okruhu startuje v osm hodin ráno, nedělní po osmé hodině ranní.