První čtvrtinu ještě domácí zvládli kvalitně. Jenže poté Děčín přebral otěže a ve většině hry diktoval tempo zápasu. „Soupeř nám rozbořil celý náš útočný koncept. Nedávno nám přišel Culpepper na pozici rozehrávače a je strašně složité během několika dní udělat takové korekce, aby hra byla plynulá. Náš projev byl kostrbatý jak na útočné, tak na obranné polovině,“ tušil kouč Basketu Lubomír Růžička.

Právě sobotní soupeř mohl brněnský celek dorovnat na čele tabulky. Děčín táhli především dvacetibodový Ty Nichols a osmnáctibodový Anthony Walton, domácí hráči dlouho nedokázali najít na protivníka recept. „Někteří kluci jsou teď mimo formu, jiní se vrací po zranění. Chyběl Danilo Djuricic, ale to nechci říkat jako alibi. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým,“ přiznal Růžička.

Basketbalistky Žabin (v bílém) porazily Královo Pole 91:72 a osamostatnily se na druhé příčce nejvyšší české soutěže.
Brnu vládnou Žabiny. KP oplatily prohru a upevnily si druhé místo. Podívejte se

Proti třetí prohře Basketu v řadě zavelel v závěru především Culpepper. Nejdřív famózně vyrovnal, v prodloužení pak podpořil velký obrat úvodní trojkou. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas a tvrdá bitva. Šli jsme ale za vítězstvím, jsem hrdý na tým. Soupeře jsme porazili v posledním momentu,“ radoval se Culpepper.

Už v pondělí odlétá brněnský celek do Lotyšska, kde odehraje další utkání severoevropské ligy ENBL proti domácí Valmieře. V sobotu jej pak čeká venkovní šlágr s obhájcem titulu z Nymburku.

Basket Brno - Děčín 96:86 po prodl.
Čtvrtiny: 23:16, 16:26, 25:19, 17:20 - 15:5.
Body: Culpepper 19, Chatman 18 (+7 doskoků), Krakovič 15 (+8 doskoků a 5 asistencí), Bálint 14, Půlpán 12 (+15 doskoků a 8 asistencí), Puršl 7, Nečas 6 (+7 doskoků), Křivánek 5 – Nichols 20, Walton 18, Svoboda 15, Josipovič 12, Kroutil 11, Žikla 8, Mach 2.