Ragbyová sobota se chystá na Cacovickém ostrově v Maloměřicích. Do akce v sobotu vyběhnou hned čtyři týmy brněnského Dragonu. Od dvou hodin odpoledne navíc domácí áčko vyzve v sedmém extraligovém kole lídra soutěže Tatru Smíchov.

Pražský celek si zatím z pěti zápasů připsal pět vítězství. Dragon s bilancí jedné výhry a čtyř porážek drží v tabulce šestou příčku. „Soupeř je opravdu silný a má v týmu zhruba deset reprezentantů, takže to bude hodně těžké utkání. Navíc se potýkáme s velkou marodkou. Ale hrajeme doma a žádné utkání nebereme jako prohrané,“ řekl brněnský kouč a sportovní ředitel Martin Javůrek, jehož svěřenci zatím porazili pouze poslední pražskou Slavii.

Podle kapitána Dragonu Jaroslava Žemličky nemají Pražané jeho tým čím překvapit. „Známe sílu Tatry. Když se dobře připravíme, jsme s ní schopní v domácím prostředí hrát vyrovnaně. Cacovická klec je naše výhoda, nikomu se tam nehraje dobře. Chceme vyhrát, jinak se ani do zápasu jít nedá,“ zmínil.

Ragbyová sobota na Cacovickém ostrově:
Mládež: 10.30: Dragon U18 – Sparta Praha U18, 11.45: Dragon U16 – Sparta Praha U16.
Muži: 14.00: Dragon – Tatra Smíchov (extraliga), 16.00: Dragon B – Tatra Smíchov B (Pohár nadějí).

Zároveň přiznává, že se začátek extraligy výsledkově nevyvíjí podle přání týmu. „Určitě jsme si představovali, že budeme kapánek výš. Mrzí mě hlavně domácí prohra o bod s Vyškovem. Naopak pozitivní je, že se nám daří zapracovávat do týmu juniory. Je to výzva, kterou se nám daří naplňovat,“ poznamenal Žemlička.

I Javůrek potvrzuje, že omlazení kádru považuje za prioritu. Poslední extraligové utkání proti celku Praga Praha odehrál na pravém křídle osmnáctiletý Petr Adamec, který při prohře Brňanů 12:22 dokonce položil pětku. „Soustředíme se na zapracování našich mladíků, což se nám daří. Teď pracujeme na tom, abychom šli výkonnostně nahoru,“ vysvětlil.

České nejvyšší soutěže se letos účastní sedm týmů, každý hraje v základní části dvanáct duelů. První dva postupují přímo do semifinále, celky na třetím až šestém místě o ně zabojují v kvalifikaci. „Minulá sezona byla seznamovací, teď si věříme na play-off. Chceme hrát o nejlepší čtyřku a zažít po letech atmosféru vyřazovacích zápasů. Spousta kluků si to zaslouží,“ řekl kapitán Žemlička.

Ještě než na hřiště vyběhne extraligové áčko, představí se v sobotu dopoledne mládežnické výběry proti pražské Spartě. Po zápase A týmu odehrají utkání rezervy Dragonu a Tatry v takzvaném Poháru nadějí.