O výsledku rozhodlo závěrečných pět minut, v nichž Veselí své soupeřky přehrálo. Velký podíl na úspěchu měla brankářka Lenka Černá a nejlepší dvě střelkyně týmu Lucia Sukenniková s devíti a Lenka Fleková s osmi brankami.

České mistryně si tímto vítězstvím udržely naději na postup do druhého předkola. V posledním utkání turnaje, z kterého postoupí dva týmy, se Veselí střetne v neděli od 18:00 s domácí Iuventou Michalovce. "Do tohoto zápasu dáme všechno. Jsem ale hlavně rád, že se nám podařilo se rychle otřepat po pátečním debaklu se srbskými mistryněmi," uvedl trenér Peter Sabadka.

V sestavě Veselí se objevila i Jarmila Kočí, která páteční zápas se Zaječarem nedohrála kvůli tržné ráně na bradě. Duel byl dlouho vyrovnaný. V průběhu prvního poločasu už Veselí prohrávalo rozdílem tří branek, do přestávky ale vyrovnalo skóre na 13:13.

Po změně stran se naopak začaly častěji prosazovat Moravanky, které získaly v 46. minutě náskok 20:16. Ovšem po chybách v rozehrávce české mistryně stejně rychle náskok ztratily a závěr zápasu se změnil v tuhou bitvu.

Pět minut před koncem vedly turecké mistryně ještě o gól, v závěru však nestačily vzdorovat strhujícímu tempu házenkářek Veselí.

"Náš tým našel znovu svoji tvář. Dokázali jsme se se soupeřkami poprat a prosadili se i přes nepříjemnou pivotku Ilkovou, která nám dělala problémy. Smekám před všemi hráčkami," dodal kouč Veselí.

Turnaj 1. předkola házenkářské Ligy mistryň v Michalovcích:

Britterm Veselí nad Moravou - Üsküdar Belediyesi 30:26 (13:13).
Nejvíce branek: Súkenniková 9, Fleková 8, Drotárová 5, Chmelařová 3, Kočí a Nevařilová po 2 - Sahinová 7, Ilková 5. Rozhodčí: Stark, Stefan (oba Rum.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/5. Vyloučení: 6:3. Diváci: 250.
Michalovce - Zaječar 26:36 (13:17).