České mistryně v porazily v předehrávce devátého kola nepříjemné Partizánske 25:21 a bodově se dotáhly na Michalovce. Díky lepšímu skóre se slovácký celek dostal před Iuventu na první místo. Britterm má navíc ještě utkání v Senci k dobru.

Na letošní sedmou interligovou výhru se panenky ale pořádně nadřely. Partizánske se před letošní sezonou posílilo a kdo čekal jednostrannou záležitost, musel být průběhem utkání zaskočen. „Stačí se podívat na náš kádr a hned je vidět oproti minulým sezonám rozdíl. Vrátily se k nám holky z ŠKP Bratislava. Máme dvě kvalitní pravá a levá křídla, dobré spojky. Výborné výkony předvádí i brankářky,“ řekl kouč Partizánskeho Tibor Csollár. „Minulý rok jsme začali přípravu se sedmi hráčkami, letos už nás bylo dvacet,“ pokračoval. „Řada našich mladých hráček byla na juniorském evropském šampionátu. Michnová, Kankulová, Košíková nebo Blažeková mají i přes vůj nízký věk odehráno v interlize spoustu kvalitních zápasů,“ dodal hostující kouč.

Slovenky sehrály proti úřadujícím českým mistryním poměrně vyrovnané utkání, většinu hrací doby však držely vedení na své straně domácí panenky. Úvod zápasu ale patřil hostujícímu týmu. V 8. minutě vedlo Partizánske 3:1, o pět minut později to bylo 3:5.

Chmelařová s Tomečkovou však v zápětí šňůrou tří branek skóre otočily. Až do poločasu si pak domácí hráčky udržovaly i zásluhou výborně chytající Černé přibližně dvoubrankové vedení, které před odchodem do šaten navýšily na poločasových 13:10.

Začátek druhého poločasu patřil Veselí, které ve 33. minutě vedlo už o šest branek. Hostující hráčky se ale dokázaly vrátit do hry a ve dvoubrankovém závěsu se držely až do 50. minuty.

Ve 21. minutě dokázalo Partizánske snížit na jednobrankový rozdíl a v hale Peklo schylovalo se k napínavé koncovce. Dvě rychlé branky Veselanek ve 25. minutě však byly opět impulsem k roztočení domácího brankostroje. Fakt, že Partizánské dokázalo překonat Černou v domácí brance do konce zápasu již jen jedinkrát, znamenal nakonec vítězství Veselí 25:21.

„Zápas jsme si pokazili na konci utkání sami, když jsme v přesilovce dostali dva góly. Nejprve Fleková přihrála Súkenníkové přes tři hráčkydo pivota a potom Blažeková nahrála soupeři, který naši chybnou rozehrávku potrestal,“ pravil Csollár, který ocenil výkon obou celků. „Byl to dramatický zápas s velkým nasazením. Ani jeden z týmů si nic nedaroval. Ale bylo to korektní a férové. Obrany dnes převyšovaly útoky. Pochválit musím i obě brankářky, které podaly velmi dobrý výkon,“ pronesl kouč Partizánského.

Domácího trenéra těšily hlavně dva body. „Byl to fyzicky i psychicky náročný zápas. Utkání ale hodnotím pozitivně. Děvčata musím za výkon pochválit. Oproti předcházejícím domácím zápasům holky bojovaly. V tomto směru jsme se zase posunuly dopředu. Myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ uvedl Peter Sabadka. Ten se nechtěl na nabitý program vymlouvat. „Jdeme zápas od zápasu a těžko hledáme jiskru a motivaci,“ řekl Sabadka.

Zápas se střelecky vydařil domácí spojce Lence Flekové, která zaznamenala sedm branek. Na druhé straně excelovala Klaudia Michnová. Slovenská hráčka dala devět gólů.

Zbytečně nervózní duel nedohrála hostující Eva Minarčíková, která při obranném zákroku zbytečně podkopla zakončující křídelnici Chmelařovou a za stavu 8:5 uviděla červenou kartu.

Závěr zápasu se zase trochu protáhl. Půlminuty před koncem totiž jeden z domácích příznivců vhodil na hrací plochu plastový kelímek s tekutinou. „Naštěstí se míč v tu chvíli nacházel na opačné straně hřiště. Situace byla pořadateli velmi dobře zvládnutá. Nikdo nebyl zraněn. Hrací plocha byla rychle uklizena,“ stálo v zápise o utkání.

Ve středu bylo na programu i jihočeské derby. V dohrávce 8. kola hráčky Písku jednoznačně předčily Jindřichův Hradec 37:23.

HK Britterm Veselí nad Moravou – HK Danlog Partizánske 25:21 (13:10)

Nejvíce branek: Fleková 7/3, Rajnohová 4 – Michnová 9/5, Blažeková 6
Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Vyloučení: 3:2. Červená karta: Minarčíková (Partizánske). Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/5. Diváci: 300.
Veselí nad Moravou: L. Černá, Zvoničová, Benedíková – Rajnohová 4, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, J. Tomečková 3, Chmelařová 3, Fleková 7, Kočí 2, Súkenníková 2, Nevařilová 2.
Partizánske: Z. Školková, Súlovská – Ščasná 1, Košíková 2, Blažeková 6, Preťová, Legeňová, Zajačková, Szokeová, Kankulová 1, Z. Janšáková, Šáteková 1, Michnová 9, H. Janšáková 1, Minarčíková, Bettáková.
Zápas pohledem Klaudie Michnové

Byl to těžký zápas. Ve Veselí je vždy obtížné vyhrát. Myslím si ale, že jsme nezklamali. Bylo to takové všelijaké. Chvilku se dařilo nám, chvilku zase Veselí. Dala jsem devět branek, ale většina byla ze sedmiček. Dneska se mi sedmimetrové hody dařily. Příště se mi zase bude dařit v něčem jiném. Před sezonou jsme se posílili. Dobře nám chytají brankářky. Konečně se trénuje normálně. Je to vidět i na hřišti. Ambice máme co nejvyšší. Výkon rozhodčích komentovat nebudu. To je škoda slov.