Všech devět předchozích ročníku zvládlo spolu s ním okolo osmdesáti běžců. Veverka hodlá v tradici ještě dlouho pokračovat. „Kdysi jsem v televizi viděl reportáž z Velké kunratické, kde byl asi osmdesátiletý dědeček, který běžel všechny ročníky. Chci být taky třeba za čtyřicet let v televizi jako jediný, kdo běžel každý rok Vokolo priglu. Je to samozřejmě nadsázka, ale mám vnitřní motivaci, od druhého ročníku si to dávám jako cíl,“ líčí.

Speciálně se na nadcházející podnik nepřipravuje, ale pohyb mu je vlastní. „Přes rok absolvuji několik lokálních triatlonů i běžecké závody, ale na hodně hobby úrovni. Nepřipravuji se dlouhodobě ani intenzivně. Sportuji pro zdraví, radost a kvůli partě,“ sděluje Veverka.

Brno 08.08.2019 - HC Kometa Brno - Jakub Lev
Nabušená Sparta? Má nálepku vládního klubu, nikdo ji nemá rád, říká Lev

Jubilejní desátý ročník chtěl okořenit zdoláním hodinové hranice na 14,1 kilometru dlouhé trati. „Na začátku léta jsem o tom snil, ale není to reálné, nepodařilo se mi připravit, aby čas po hodinu klapl. Osobák si však letos zlepšit chci,“ říká běžec, který pochází z Moravského Žižkova. „Od osmnácti let však žiju v Brně a považuji se za Brňáka,“ upozorňuje.

K přehradě má blízko i zásluhou veslařské minulosti v Lodních sportech Brno. „Tam jsme se potkali s Petrem Božkem (ředitel závodu – pozn. red.) a přehrada mi hned přirostla k srdci. Má krásné prostředí a Vokolo priglu je pro mě nejhezčí závod. Počasí v říjnu hraje všemi barvami, má to svoje kouzlo,“ podotýká Veverka.

SOUTĚŽ: Vyhrajte startovné na běžecký závod ČSOB Triexpert Vokolo priglu 2019
Brno – Už přes dva a půl tisíce běžců se přihlásilo a kapacita závodu je s velkým předstihem naplněná. Přesto máte šanci se ho zúčastnit. Deník Rovnost s pořadateli ČSOB Triexpert Vokolo priglu vyhlašuje soutěž o dvě startovné zdarma na desátý ročník klání okolo Brněnské přehrady.

Stačí odpovědět na otázku: Kdo v absolutním pořadí vyhrál první ročník Triexpert Vokolo priglu?

Své odpovědi posílejte na e-mailovou adresu sport.brnensky@denik.cz do pondělí 23. září. Dva soutěžící vyhrávají volné startovné. Uveďte své jméno, datum narození, adresu, telefon a do předmětu napište heslo: Vokolo priglu. Výherce redakce kontaktuje.

Útočník Zbrojovky Jan Pázler se raduje z gólu do sítě Líšně.
Favoriti klopýtali, teď se střetnou. Zbrojovka jde do šlágru sebevědomější