„Potáhne se to se mnou v životě. Strašně mě to mrzí,“ uvedl Loprais. Po nehodě v rallye skončil, do středeční etapy již neodstartoval.

Zlínský rallyeový závodník Antonín Tlusťák.
Tlusťáka už smrtelná nehoda po deseti letech neprobouzí. Z hlavy ji ale nedostal

Informace byly zprvu strohé, až posléze vyšlo najevo, k čemu došlo. Český pilot kolizi vůbec nezaznamenal. Devětašedesátiletý fanoušek z Itálie se v okamžiku neštěstí nacházel za dunou skrytý výhledu pilota.

Zraněním podlehl při transportu záchranářským vrtulníkem do nemocnice.

„Nešťastně si našel místo pod dunou a my jsme ho nikdo nezaznamenali. Tímto bych chtěl vyjádřit soustrast jeho rodině a blízkým,“ vyprávěl vedoucí jezdec kategorie kamionů.

Pragovka Lady řízená Alešem Lopraisem
Legendární Dakar je synonymem smrti. Přesto dobrodruzi dál riskují životy

Smrtelná nehoda se shodou okolností stala v den Lopraisových 43. narozenin.

Podle informací od pořadatelů se divákovi udělalo několik hodin po nehodě nevolno a při transportu do nemocnice dostal infarkt.

Aleš Loprais
Loprais po smrtelné nehodě končí. Bude mě to provázet po zbytek života, říká

Loprais se o všem dozvěděl až v bivaku ve chvíli, kdy se chystal jít spát. „Vyhasl lidský život a de facto mým přičiněním, protože já točil kolečkem. Musím ale říct, že jsem o tom vůbec nevěděl. Stejně tak nikdo v posádce. Máme onboardy i externí videa, která to dokazují. Nicméně nic to nezmění na tom, že vyhasl lidský život,“ vzkázal Aleš Loprais smutným hlasem.