Královo Pole se nejprve v pátek utká s německým týmem Wiesbadenem, který v minulé sezoně dosáhl na čtvrtfinále v Bundeslize. O víkendu Brňanky vyzvou bronzové medailistky maďarské nejvyšší soutěže Szent Benedek RA a slovenské vicemistryně VKP Bratislava. „Snažíme se o to, aby měl turnaj co nejkvalitnější složení, což se nám letos znovu podařilo,“ těší Wiesnera.

Pro KP půjde o další přípravný turnaj, minulý víkend se totiž zúčastnilo bratislavského Slávia EU Cupu. Na Slovensku odehrálo čtyři duely a ve všech padlo – nestačilo na slovenské Nové Mesto nad Váhom a Slávii Bratislavu, rakouský Sokol Post ani na pražský Olymp. „Dosavadní výsledky nám uspokojení zatím nepřinesly, všechna utkání jsme ale odehráli v hodně okleštěné sestavě. Grand Prix Brno je ale jednoznačně vrcholem naší přípravy,“ nastiňuje královopolský kouč Erik Nezhoda.

Nyní už bude brněnské družstvo téměř v plné palbě, problém řeší jen na pozici nahrávačky. Kateřina Pelikánová totiž bojuje s českou reprezentací o účast na olympijských hrách, Tereza Křižanovská se zranila na bratislavském turnaji. Poprvé se ale jihomoravským fanouškům představí dvě letní posily Allie Garlandová a Bjanka Stojanovičová.

Basketbalistky KP Brno
Rozdílné generálky KP. Doma přejelo rakouského mistra, na Slovensku prohrálo

Měření sil se zahraničními celky je pro Královo Pole i jistou generálkou na předkolo Ligy mistrů, které do Brna zamíří už v první polovině října. „Předkolo Ligy mistrů sehrajeme v podobných podmínkách – čekat nás bude také jedno utkání denně i míče Mikasa. Věřím ale, že se fanoušci mají na co těšit už tento týden, našemu týmu ani letos nechybí bojovnost a chuť soupeřit,“ dodává Nezhoda.

Grand Prix Brno

Pátek
16.00 VKP Bratislava - Szent Benedek RA
18.00 VK Královo Pole - VC Wiesbaden

Sobota
16.00 VC Wiesbaden - VKP Bratislava
18.00 VK Královo Pole - Szent Benedek RA

Neděle
10.30 Szent Benedek RA - VC Wiesbaden
12.30 VK Královo Pole - VKP Bratislava