Právě díky nedávnému extraligovému vítězství KP míří do elitní Ligy mistrů. Brňanky čeká předkolo, které se hraje turnajovým způsobem, a utkají se v něm se španělským celkem CV Gran Canaria, rumunským CSM Volei Alba Blaj a izraelským týmem Hapoel Kfar Saba. „Losování jsme sledovali s nadšením a velkým očekáváním, čekají nás atraktivní soupeři,“ zhodnotil Nezhoda.

Zápasy ve skupině čekají na Královopolanky od 10. do 12. října, kdy se utká každý s každým. „Hrát Ligu mistrů je splněný sen nás všech, proto jsme moc rádi, že se této soutěže zúčastníme. Už před losováním jsme věděli, že snadným soupeřem v naší skupině nebude nikdo. Do turnaje ale nastoupíme se vztyčenou hlavou a pokusíme se zabojovat o postup,“ slíbil královopolský stratég.

Ze čtyřčlenné skupiny postoupí dva nejlepší celky do další skupiny, kterou budou opět tvořit čtyři týmy. Z ní už se pak nejlepší dvojice kvalifikuje do hlavní fáze. „Alba Blaj je loňský finalista poháru CEV, španělský mistr z Las Palmas podlehl v CEV Cupu třetímu týmu z Polska Lodži až ve zlatém setu. O celku z Izraele víme pouze to, že stejně jako ostatní kluby je mistrem své země a domácí kádr doplňuje hráčkami z jižní Ameriky. Turnaj pro nás bude obrovským zážitkem,“ nastínil Nezhoda.

Družstvo žen z Golf Club Brno oslavilo titul v nejvyšší české klubové soutěži.
Ženy z Kaskády získaly extraligový titul, muži jsou vicemistry ČR

Pořadatele jednotlivých skupin oznámí organizátoři až později.

Předkolo Ligy mistrů - skupina II

VK Královo Pole Brno

CV Gran Canaria (Špan.)
CSM Volei Alba Blaj (Rum.)
Hapoel Kfar Saba (Izr.)

Do další fáze postupují nejlepší dva celky.