Královo Pole svou pouť CEV Cupem zahájí v šestnáctifinále, kde jej čeká dvojutkání s aktuálně třetím týmem srbské nejvyšší soutěže. První zápas se hraje v úterý od šesti hodin večer v hale Vodova, odveta pak o týden později na palubovce soupeře. „Věřím, že duel, který nás čeká v úterý doma, nabídne co nejhezčí podívanou. Chceme předvést výkon, který se našim fanouškům bude líbit, každý takový zápas je teď pro nás hlavně velkou školou a znamená sbírání cenných zkušeností,“ nastiňuje Nezhoda.

Stejně jako brněnský celek i srbský klub prošel po zisku titulu výraznou obměnou kádru, vzájemné dvojutkání je tak pro oba týmy velkou neznámou. „Uvidíme, jakou kvalitu bude mít soupeř i celé úterní utkání. Necháme se asi všichni trochu překvapit,“ uvažuje královopolský lodivod.

Fotbalisté Startu (v červeném) jsou před dvěma posledními podzimními koly na sedmé příčce třetiligové tabulky. Ilustrační foto.
Start kosí zranění, přišel i o kapitána. Přesto na umělce zvládl dramatický duel

Jeho svěřenky se na pohárové utkání dobře naladily, v extralize si totiž o víkendu připsaly první výhru v novém ročníku. Na palubovce Přerova zvítězily 3:1 na sety. „Série porážek samozřejmě psychice nepřidala. Atmosféra v týmu ale zůstává dobrá a nálada je bojovná. Hráčky k utkání s Přerovem přistoupily v sobotu maximálně zodpovědně a koncentrovaně. Odměnou jim byla výhra za plný počet bodů,“ popisuje Nezhoda.

Kromě srbského soupeře se Královopolanky musí vypořádat i s četnými absencemi, které je trápí od úvodu sezony. „K pár bolístkám se přidaly i nemoci. Naše situace je obdobná jako v loňském roce, ale věřím, že se s ní družstvo vypořádá. Tím nejlepším tréninkem jsou pro nás teď dobré a těžké zápasy. Pokud jednotlivé segmenty hry v našem pojetí kvalitativně stoupnou, jsme na dobré cestě,“ dodal stratég.