V závěru minulé sezony KP právě na domácí palubovce urvalo extraligový titul, když Šelmy třikrát zdolalo před svými fanoušky. V říjnu ve své hale zase vybojovalo překvapivý postup do druhé fáze kvalifikace Ligy mistrů. „Chtěli bychom z domácí haly vytěžit maximum. Je výjimečná, atmosféra tady bývá mimořádná pro celou volejbalovou republiku a věřím, že nás v domácím zápase ochrání,“ doufá královopolský kouč Erik Nezhoda.

Jestli Brňanky hodlají čtvrtfinále zdramatizovat, potřebují sobotní utkání zvládnout. Přes domácí duely totiž může vést cesta. „Naše hala nám prostě svědčí. Každé družstvo se jednoznačně cítí nejlépe ve svém, i nám domácí prostředí pomáhá. Některé věci jsou tady specifické a hráčky, které na to nejsou zvyklé, to mohou mít těžší,“ uvažuje slovenská blokařka brněnského týmu Tereza Hrušecká.

Královopolské hráčky plánují čerpat energii i od svých fanoušků. Ti jim pravidelně na domácích zápasech chystají bouřlivou atmosféru, navíc se s klubem vydávají i na většinu venkovních duelů. „Je to fantastické, náš fanklub je jeden z nejlepších. Patří mu velké dík, jak s námi jezdí a podporuje nás,“ oceňuje příznivce kapitánka KP Kateřina Pelikánová.

Přestože extraligové mistryně výrazně omladily kádr, stále mohou čerpat ze zkušeností ostřílenějších hráček. Ty jsou sice v mnohých případech stále ve věku, kdy kloubí volejbal se studiem, doma už však mají hned několik medailí z extraligy a domácího poháru.

Královopolské volejbalistky (v zeleném) první utkání v Liberci prohrály.
Volejbalistky Králova Pole zlomila v Liberci koncovka druhé sady, Šelmy vyhrály

Další přidaly do sbírky letos, kdy v Českém poháru také vyřadily favorita. V semifinále po výborném výkonu nečekaně poslaly pražský Olymp pouze do utkání o třetí místo, boj o trofej už sice Královo Pole nezvládlo, i tak si odvezlo stříbro. „Spousta lidí nás brala jako outsidery. Snažily jsme se kvalitně připravit na semifinále s Olympem, věděly jsme, že když to vyjde, tak je placka jistá. Šly jsme do toho po hlavě,“ podotýká Pelikánová.

Podobné nastavení potřebují Brňanky i v sobotu, kdy ve druhém utkání čtvrtfinále přivítají Liberec. Příští týden se pak série, hraná na tři vítězné zápasy, vrací na sever Čech ke třetímu duelu.