Úvod nové sezony už se kvapně blíží, turnaj Grand Prix Brno tak Královu Poli posloužil jako malá generálka na předkolo Ligy mistrů, které jej čeká od 10. října. „Turnaj hodnotím pozitivně, je vždy skvělé se konfrontovat se zahraničními týmy, které se umístily dobře ve svých soutěžích. Je to pro nás dobrý obrázek toho, kde se zrovna nacházíme,“ popsal kouč KP Erik Nezhoda.

Jeho svěřenky sice v prvních dvou hracích dnech nezískaly ani set, náladu si ale spravily v neděli, kdy zdolaly slovenské vicemistryně z Bratislavy. „Zápasy nám ukázaly, na čem musíme zapracovat. Trápíme se na přihrávce, ale to už jsme tušili. Snažíme se vrátit na hřiště Denisu Pavlíkovou, která vždy v klubu patřila k nejlepším nahrávačkám. Netrpělivě už také vyhlížíme návrat Kačky Pelikánové z reprezentace,“ pokračoval Nezhoda.

Při absencích Pelikánové a zraněné Terezy Křižanovské mělo Královo Pole jen jedinou nahrávačku Janu Vystrčilovou, menší problémy domácí družstvo řešilo i na dalších postech. Na pozici libera tak netradičně nastoupila Pavlíková. „Uplynulý rok, kdy jsem kvůli zranění nemohla hrát, byl opravdu hodně dlouhý. Ráda bych se co nejdřív vrátila na smeč, chtěla bych být víc ve hře a znovu začít dávat body,“ nastínila.

Tradiční turnaj ovládl Wiesbaden, který ve třech zápasech ztratil jediný set. Druhou příčku uzmuly Maďarky.

Grand Prix Brno

Pátek
VKP Bratislava - Szent Benedek RA 2:3 (18,-18,-23,23,-9)
VK Královo Pole - VC Wiesbaden 0:3 (-15,-17,-20)

Sobota
VC Wiesbaden - VKP Bratislava 3:0 (17,20,18)
VK Královo Pole - Szent Benedek RA 0:3 (-20,-21,-23)

Neděle
Szent Benedek RA - VC Wiesbaden 1:3 (-18,22,-16,-14)
VK Královo Pole - VKP Bratislava 3:1 (-23,18,20,24)

Konečné pořadí: 1. VC Wiesbaden, 2. Szent Benedek RA, 3. VK Královo Pole, 4. VKP Bratislava