Už před minulým ročníkem královopolské vedení avizovalo, že nastává nová éra klubu. Zakončená by měla být ideálně ziskem extraligové medaile v roce 2027, do té doby však brněnský klub čeká ještě hodně práce.

Nadcházející ročník bude možná nejnáročnější. Už dosud velmi mladý tým totiž opustily čtyři hráčky, které patřily mezi nejzkušenější. „V KP jsem prožila nezapomenutelných devět let. Získala jsem nespočet zkušeností, zážitků a hlavně přátel. Holky mi určitě budou chybět, pouto, které jsem si s nimi vybudovala, je silné. Oblíbila jsem si i trénování dětí, po kterém se mi bude také stýskat. Odejít je těžké, zároveň se ale těším, že si jdu splnit další volejbalový sen,“ popsala univerzálka Kateřina Kuníková.

Ta po devíti letech v královopolském dresu míří do rakouského klubu Ti-Volley Innsbruck. Po osmi letech se s Brnem loučí Pavlíková, po třech sezonách Tereza Hrušecká. Do Liberce pak zamířila pětadvacetiletá Körmendyová.

Jejich místa v královopolské sestavě od léta zaberou talentované odchovanky i mladé posily. První z nich je osmnáctiletá smečařka Tamara Hrušecká. „Sestra je moc ráda, že budu hrát zrovna za KP, které si nemůže vynachválit. I díky ní jsem s volejbalem začala, nyní se moc těším na nové výzvy i celý tým. Všechno pro mě bude nové,“ podotkla bývalá hráčka ŠŠK Bilíkova a VKP Bratislava.

Větší roli v královopolském hlavním družstvu dostanou i mladé hráčky, které si trenéři připravovali už v minulé sezoně. V ní nasbíraly cenné zkušenosti, když si zahrály předkolo Ligy mistrů a v domácím poháru se probojovaly až do finále. Nyní bude na nich, aby se pomalu staly oporami týmu, který bude obhajovat čtvrtfinále extraligového play-off.