Brněnský klub začal svou cestu aktuálním ročníkem druhé nejprestižnější evropské soutěže v šestnáctifinále, jeho účinkování však možná bude mít rychlý konec.

V odvetě totiž musí odvracet prohru o dva sety. „V prvních sadách jsme se soupeřkami hrály rovnocenný volejbal, bohužel nám postupně odešla koncentrace hlavně v hlavách,“ hodnotila královopolská kapitánka Kateřina Pelikánová.

Brněnští basketbalisté (v bílém) ve středu na své palubovce přivítají rumunské Voluntari.
Cíl? Odčinit prohru z Anglie. Brno v domácí premiéře přivítá soupeře z Rumunska

Jeho svěřenky nezachytily úvod úterního utkání a první set prohrály 21:25. Následně se ale dostaly do zápasu a ve druhé sadě předvedly svůj nejlepší volejbal. Královo Pole druhé dějství ovládlo 25:19 a najednou měl duel evropského poháru úplně novou zápletku.

Aktuálně třetí tým nejvyšší srbské soutěže však od té chvíle na palubovce haly Vodova dominoval a žádné větší drama nepřipustil. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale po prvním setu jsme si řekli, že je zápas hratelný, což jsme v následující sadě i potvrdili. Pak nám ale spíš došly mentální síly," popsal kouč KP Erik Nezhoda.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali vedoucí Kuřim 3:1 a přiblížili se jí v tabulce na tři body.
FOTO: Vedoucí Kuřim dostala lekci od Boskovic, Sparta v derby zdolala Bystrc

Třetí set Srbky vyhrály 25:22, poslední sada úterního utkání už byla úplně jasnou záležitostí, hostující hráčky v ní Královopolankám dovolily jen devět bodů a do odvety si nesou pohodlný náskok. „V koncovce třetího dějství nám chyběla odvaha dojít si pro setbol a do následující sady jsme vstoupili nepřipravení. Družstvo je bohužel teď hodně úzké a velice těžko si pomáhá z lavičky," dodal Nezhoda.

Odveta se koná ve středu 15. listopadu ve Srbsku, pokud KP hodlá postoupit do další fáze, musí zvítězit minimálně o dvě sady. Do té doby jej čeká ještě sobotní extraligový duel s Ostravou.

KP Brno - Zeleznicar Lajkovac 1:3 na sety
Sety: 
21:25, 25:19, 22:25 a 9:25.
Rozhodčí: Vestbö (Nor.), Maifoshis (Kypr).
Diváci: 300.
Sestava a body KP Brno: Jelínková 13, Pelikánová, Prchalová 5, Kuníková 15, Hrušecká 8, Körmendyová 13, libero Šmardová - Chlupová, Vystrčilová 1, Zapletalová.