Na sezonu 2017 se stal sedmadvacetiletý závodník jezdcem týmu Grillini Racing Kawasaki. „Jsem šťastný, že se mi po dvaceti letech strávených závody motocyklů podařilo konečně postoupit do třídy superbike," prohlásil Ježek. „Po mnoha letech ve třídě Superstock 1000, kde jsem dosáhl svých nejlepších výsledků kariéry, jsem volal po změně. Zvolil jsem supersporty, abych získal další zkušenosti, ale dlouhodobý cíl byl stále postup do mistrovství světa superbiků," uvedl.

V supersportech bylo letos jeho maximum šesté místo v Imole, na stejném okruhu v roce 2014 slavil životní triumf v závodě pohárového seriálu superstocků. V něm dopadl nejlépe loni, kdy skončil celkově pátý.

V přespříštím týdnu čeká Ježka s novým týmem první testování ve španělském Jerezu. „Litrová motorka sedí mnohem víc mému jízdnímu stylu a já se už nemůžu dočkat, až se na superbiku poprvé svezu," doplnil Ježek. Jeho týmový kolega bude Ital Ayrton Badovini. Závodní premiéru si odbude na konci února na Phillip Islandu v Austrálii.

V letošním ročníku mistrovství světa superbiků startoval Abraham, ale po roční zkušenosti a zisku 33 bodů se pro příští rok vrací do elitní silniční kategorie MotoGP.

V Jerezu letos startoval na superbiku také Karel Pešek, v minulosti v této třídě bojovali o světové body například bratři Jakub a Matěj Smržovi, starší Jakub vybojoval i pět medailových umístění.