Od 18. ledna 2020 Brno na České Budějovice nevyzrálo, padlo šestkrát v řadě, z toho hned pětkrát bez zisku jediné sady. Ve čtvrtek ale negativní sérii Volejbal ukončil. „Podařilo se nám dobře vstoupit do utkání, což bylo důležité pro další vývoj. Střídaly se lepší pasáže s horšími, v posledním setu jsme ale byli přesnější, takže můžu klukům pogratulovat, že zahájili extraligu doma vítězstvím,“ popsal brněnský kouč Ondřej Marek.

Zápas nabídl velkou přetahovanou, Brňané ovládli první set 25:19, Jihočeši ale vzápětí srovnali. A když domácí hráči urvali napínavou třetí sadu 25:23, dokázali se hosté opět do utkání vrátit.

Rozhodl tak až tie-break, který byl v režii Volejbalu. Brňané v něm zvítězili 15:11 a mohli se radovat z nečekané výhry. „Jednalo se o klasický první zápas, bylo tam hodně nervozity a chyb na servisu. Věděli jsme ale, že noví hráči soupeře u nás ještě nehráli, chtěli jsme toho využít. A povedlo se,“ dodal Janků.

Nejlepším hráčem utkání byla vyhlášená letní posila brněnského celku, kanadský univerzál Daniel Thiessen hned na úvod ukázal své kvality, když byl s dvaceti body nejlépe bodujícím hráčem domácích.

Volejbal Brno - Jihostroj České Budějovice 3:2
Sety: 25:19, 21:25, 25:23, 17:25, 15:11.
Rozhodčí: Grabovský a Možnár.
Nejvíce bodů: Thiessen 20, Janků 14, Novák 11 – Luengas 24, van Schie 15, Taylor-Parks 12.
Diváci: 438.
Volejbal Brno:  Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Marocchi, Dixon, libero Kop. Střídali: Bukáček, Jehlička, Vítámvás, Hrazdira.
Jihostroj České Budějovice:  Sedláček, Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, van Schie, Luengas, libera Michálek a Kovařík. Střídali: Leština, Brichta, Emmer, Ondrovič.