Od posledního zaváhání na začátku ledna se Šternberkem zaznamenaly Šelmy třetí vítězství v řadě ve čtvrteční předehrávce, kdy přehrály Přerov 3:0 na sety. „Byli jsme favorité, navíc v domácím prostředí. Až na první set, kdy se soupeřkám dařilo, nás moc neprověřily. Máme ale pořád problémy v mezihře, přesnosti a lehčích balonech,“ komentoval duel brněnský kouč Ondřej Boula.

Univerzitní klub z Olomouce představuje pro lídra tabulky daleko těžší výzvu než Přerov. „Jsou úřadující mistryně, navíc utkání odvysílá televize, takže to bude speciální. Co se týká volejbalu, zápas jako každý jiný. Výsledek sice naznačí, kdo bude pomýšlet na první místo, ale pro play-off se stejně nic nezmění,“ mírnil tlak Boula.

Ilustrační foto.
V Bohunicích se rozbil semafor. Řidiči vjížděli do cesty sanitkám

Brněnské hráčky, které většinou berou volejbal jako odpočinek po práci nebo jej hrají při mateřské dovolené, si v šatně udržují neustále pohodu. Před důležitou bitvou to není jinak. „Máme celoročně dobrou náladu, i když vyhrajeme, nebo prohrajeme. Na souboj s Olomoucí se těšíme a rozhodně se z něj nehroutíme. Ať dopadne jakkoli, pro nás jsou rozhodující až vyřazovací zápasy,“ řekla blokařka Ivona Svobodníková, která je nejlíp podávající hráčka extraligy.

V sestavě Šelem chyběla v posledních dvou zápasech vinou menšího zranění dvaadvacetiletá Tereza Diatková. Její start proti Olomouci je stále nejistý. „Jsme domluvení, že to zkusí a uvidíme. Rozhodne se až před zápasem,“ uvedl Boula.

Brno 26.1.2020 - domácí HC Kometa Brno v bílém proti HC Litvínov
Obrat sezony. Kometa smazala tříbrankovou ztrátu a v nájezdech zdolala Litvínov

V prosincovém vzájemném utkání braly dva body za výhru 3:2 na sety brněnské Šelmy. Olomoucké hráčky ovšem v následujících čtyřech zápasech neztratily ani sadu. „Očekávám od nich lepší utkání než minule u nás, kdy jsme ztratili bod po chybách v koncovce. Jejich hra se oproti výkonům na konci roku zlepšila. Zapojili do sestavy dvě cizinky (Ukrajinku Burbeljukovou a Bělorusku Kazačenkovou – pozn. red.), které se dostaly do formy, takže tam mají možnost střídání,“ popsal Boula.

Atraktivní duel prvního týmu s druhým odvysílá Česká televize. „Pro hráčky je utkání před kamerami určitě zpestření. Může to pro ně být náročnější na psychiku, ale na druhou stranu máme dost hráček, které takových zápasů odehrály hodně,“ vyjádřil se Boula.

Brno 25.1.2020 - domácí Volejbal Brno v černém proti Dukle Liberec (Alexander Shafranovich)
OBRAZEM: Volejbalisté Brna oplatili Liberci vyřazení z poháru a jsou třetí

Bývalá reprezentantka se zkušenostmi ze sedmiletého angažmá v zahraničí nervozitu před šlágrem odmítá. „Možná mladší hráčky, které ještě v televizi nehrály, budou zápas prožívat víc. Podle mě z naší strany nic podobného nehrozí. I olomoucké volejbalistky jsou dost zkušené. Doufáme hlavně, že předvedeme hezký volejbal pro lidi, kteří určitě přijdou ve velkém počtu fandit,“ dodala Svobodníková.

Magnet kola
Vzájemné zápasy v aktuální sezoně:
19. října: VK UP Olomouc – Šelmy Brno 3:2
21. prosince: Šelmy Brno – VK UP Olomouc 3:2
Nejlepší hráčky Šelem ve statistikách extraligy:
Body celkově: Soňa Mikysková 416 (1. místo)
Body na set: Simona Janečková 4,59 (3. místo)
Body z podání: Ivona Svobodníková 42 (1. místo)
Vítězné bloky: Ivona Svobodníková 59 (2. místo)
Úspěšnost na příjmu: Markéta Chlumská 41 % (3. místo)
Úspěšnost ze smeče: Ivona Svobodníková 50 % (2. místo)