Brno trénuje zatím jednou denně ve skupinách po šesti, jeho hráči dostávají také individuální plány. „Je to podobné jako příprava v létě před sezonou. Teď ale ani nevíme, kdy zase začneme, proto do toho můžeme víc šlápnout,“ vysvětlil Pražák.

Jeho tým v nové sezoně nejvyšší české soutěže odehrál čtyři utkání, dvě vyhrál a dvě prohrál. „Hlavně pro hráče a trenéry je situace hrozně demotivující. Na jaře přišli o vrchol sezony a teď zase nehrají,“ podotkl majitel Volejbalu Brno Martin Gerža. „Už jsme se konečně dostali do zápasového tempa a vymazali pětiměsíční výpadek, jenže teď začneme zase od nuly,“ přidal Pražák.

Karlos Vémola (černé trenky) se přetahoval s Thomasem Robertsenem z Norska až do třetího kola.
Vémola uškrtil Nora. A teď zmlátím Babu Jagu, slibuje Terminátor

Vedení brněnského klubu ovšem spřádá plány, jak dostat své hráče zpět na palubovku aspoň na trénink. „U chlapů přemýšlíme, že je pošleme na deset dní na soustředění, tam je zaizolujeme a budou trénovat. Zkrátka usilujeme o to, abychom dostali výjimku a chodili normálně do práce,“ líčil Gerža.

Zato Šelmy s jistotou zůstanou v Brně, kde se přizpůsobují zákazu shromažďování nad šest osob a polykají tréninkové dávky venku. „Šelmy pokračují v nastaveném modelu, musí být hlavně zdravé a kondičně dobře připravené. Až jim to situace umožní, budou trénovat i volejbal. Oproti ostatním týmům ale mají výhodu, že z devadesáti procent jsou v kádru zkušené hráčky, které ho umí,“ uvedl Gerža.

Šelmy se v letošní sezoně nacházejí v neúplné tabulce české extraligy žen na třetím místě s osmi body.

Pátý den mistrovství Evropy ve Fiorenzuola d'Arda přinesl brněnské Dukle zlato ve sprintu jednotlivců do 23 let, které získal Martin Čechman.
Zlatá medaile fakt kouzlí úsměv na tváři, říká mistr Evropy Čechman

Nucená pauza přišla vhod volejbalistkám KP Brno, které v den vyhlášení zákazu sportovní činnosti ve vnitřních prostorách zjistily, že většina z nich má pozitivní testy na koronavirus. „Trénovat proto ani nemůžeme, jsme v karanténě. Trenéři nám posílají plány na doma a příští týden si už třeba venku zaběháme. Doufám jen, že trochu ještě vydrží počasí, abychom hned zase neonemocněly,“ pravila kapitánka týmu Hana Judlová.

KP končí nařízená karanténa nejspíš ve středu. „Slyšela jsem, že někdo na sobě cítí nemoc i po tom, co se vrátí zpátky do zátěže, zadýchává se. Kdyby šlo o běžnou chřipku, stačí nám týden a jsme zase v pohodě jako předtím,“ dodala Judlová.