Olymp v sobotu především v prvním setu ukázal svou sílu, ke většímu úspěchu mu to však nestačilo. Od druhé sady panovaly na palubovce Šelmy. „Měli jsme těžší rozběh. První set jsme trošku psychicky nezvládli, udělali jsme spoustu chyb. Pokazili jsme sedm servisů, něco i v útoku, a už se to vezlo. Od druhé sady jsme se ale uklidnili a začali hrát svou hru,“ popsal trenér Brňanek Jaroslav Vlk.

Jeho svěřenky v úvodu prvního dějství zaspaly a nabraly bodové manko, které už nesmazaly. První sadu prohrály 21:25, o to důležitější byl druhý set. Šelmy v něm zvládly koncovku, opanovaly jej 25:21 a srovnaly krok.

Následně už domácí hráčky dominovaly. Třetí set vyhrály 25:15, čtvrtý pak 25:17 a mohly slavit první výhru. „Soupeři je třeba pogratulovat, vyhrál zaslouženě. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale pak se domácí družstvo zklidnilo a hrálo svůj standardní a dobrý volejbal. Porazilo nám především zkušeností,“ nastínil kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Brněnští basketbalisté (v tmavém) jsou po výhře v Kolíně blízko pátému místu.
FOTO: Kolín dotahoval, ale marně. Ofenzivní jízda přiblížila Brno k páté příčce

Jihomoravský tým k výhře dohnali i výborní fanoušci, kterých na úvodní duel dorazilo 620. Nyní se série stěhuje do Prahy, druhé utkání hostí Olymp v úterý od šesti hodin večer.

VK Šelmy Brno - PVK Olymp Praha 3:1 na sety
Sety:
21:25, 25:21, 25:15, 25:17.
Rozhodčí: Grabovský Z., Novák M.
Stav série: 1:0 na zápasy.
Diváci: 620.
Šelmy Brno: Kelnárová, Širůčková, P. Šmídová, Silva, Marková, Madsen, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Janečková.
Olymp Praha: N. Šmídová, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová,libero Dostálová. Střídaly: Brichtová, Vlčková, Průšová, Žáková.