JMP prohrálo i potřetí a končí

Brno - Historie se neopakuje. Přesvědčili se o tom i volejbalisté JMP Brno. Zatímco před rokem postoupili přes DHL Ostrava do extraligového semifinále, letos se jim podobný kousek nepovedl. Úterní prohra 0:3 na sety znamená vyřazení brněnského týmu.

1.4.2008

Marek Vlk smečuje.Foto: DENÍK/Ondřej Surý

Celou sérii získala Ostrava stejně hladkým poměrem 3:0 na zápasy. „Na vítězství jsme měli jen v prvním zápase. Pak už Ostrava jasně kralovala,“ přiznal po utkání brněnský trenér Jaroslav Vlk.

Brňané totiž v prvním zápase vedli už 2:0. Jenže pak Ostrava obrátila na 3:2 a Jihomoravanům nepovolila v dalším pokračování série ani set. „Soupeř dokázal otočit a to ho dostalo na koně. Ostrava ukázala svou zkušenost, kterou získala třeba i loni v Lize mistrů. Taková zkušenost nám chyběla, máme mladé hráče a to se v rozhodujících momentech projevilo,“ litoval vyřazení svého týmu už ve čtvrtfinále brněnský kapitán Martin Hroch.

Včera Ostravané zvládli lépe především koncovky všech setů. Brno se sice drželo na dosah, ale nemělo ani jeden setbol.

„Musím poděkovat klukům, že to takhle zvládli. Podali zdravý, sebevědomý výkon,“ liboval si trenér DHL Ostrava Jaroslav Tomáš. „Do puntíku splnili taktické pokyny a zopakovali tak vlastně sobotní utkání,“ doplnil ostravský lodivod.

Velkým tahounem DHL byl v celé sérii univerzál David Konečný. Stejně jako v celé předcházející základní části. „Takový hráč nám chyběl. Barbierik se s formou těžko hledal, chyběla jeho údernost. Problémy nám dělalo i zranění Vlada Katony. Ale do všech zápasů jsme šli naplno a věřili jsme, že zvítězíme,“ uvedl brněnský kouč Vlk.

Brňané nezopakovali loňský senzační postup. Tehdy Ostravu ve čtvrtfinále porazili 3:1 na zápasy. Nyní jim ovšem nebylo přáno ani druhé utkání na vlastní palubovce. „Jsem rád, že jsme to Brnu vrátili,“ mnul si ruce Tomáš.

Jedním z mála světlých okamžiků v úterním zápase byla ve třetí sadě šňůra mladého Tomáše Paula na podání. Pěti body dostal JMP do vedení 16:13. „Byl to takový záblesk. Závěr jsme pak opět nezvládli,“ uzavřel poslední zápas sezony Vlk.

Vejmelka vychytal Mladou Boleslav. Kometa po výhře 2:0 zase vévodí extralize

Mladá Boleslav, Brno – Celých 50 minut a 51 sekund. Tak dlouho se čekalo, než jeden z fantomů v brance povolí. V tomto čase vstřelil vítězný gól hokejistů brněnské Komety Hynek Zohorna, když překonal brankáře Brandona Maxwella. Brňané v šestnáctém kole extraligy zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 2:0 a opět vedou tabulku, o skóre před Třincem.

Dobří holubi se vracejí. Martin Nečas míří zpět do Komety

Brno – Šest minut a 54 vteřin. Přesně takovou dobu odehrál brněnský útočník Martin Nečas v letošním ročníku NHL v dresu Caroliny Hurricanes a prozatím další minuty nepřidá. Vedení klubu totiž osmnáctiletému forvardovi a jeho agentovi oznámilo, že nyní pro něj nemá místo v sestavě.

Přehradu zamkl vedoucí lodní dopravy zlatým klíčem. Plavební sezona skončila

Brno /FOTOGALERIE/- Naposledy pro letošní rok se v neděli v podvečer svezli lidé na lodích brněnského dopravního podniku na Brněnské přehradě. Jednasedmdesátá plavební sezona skončila. Přehradu pro lodě symbolicky zamkli zlatým klíčem.

Jasno bylo už v poločase. Zbrojovka jede z Plzně bez bodu

Plzeň, Brno – Vyslechl si sice potlesk a skandování fanoušků, jenže ne z úst těch brněnských. Nového trenéra Zbrojovky Romana Pivarníka vřele přivítali příznivci Plzně, kterou ještě v minulé sezoně vedl. Návrat do známých míst se mu ale nepovedl. Brno v jedenáctém prvoligovém kole prohrálo na hřišti vedoucího týmu tabulky 0:3 a je dál předposlední. „Po fotbalové stránce se Plzni nemůžeme rovnat, ale chtěli jsme ji víc potrápit,“ posteskl si Pivarník.