„Porážky nás mrzí, hlavně zápas se Srbskem, kde jsme vedli 2:0 na sety, ale soupeř se dostal do hry a už jsme to nedokázali zvrátit. Soupeři byli nad naše síly, i když jsme se rvali statečně,“ poznamenal reprezentační trenér Přemysl Obdržálek.

Jeho svěřenci drželi krok především se dvěma úvodními soupeři. Francii i Srbsku ovšem nakonec podlehli v pátém setu. Favorizovaným týmům Itálie, Polska ani Belgie nesebrali jedinou sadu. „Potvrdilo se, že jsme měli opravdu silnou skupinu. Soupeři byli typově odlišní od nás, sázeli jsme především na bojovnost a domácí prostředí, “ podotkl Obdržálek.

David Loukotka se stal mistrem světa.
Nemohl se hýbat. Pak si Loukotka mezi vlnami dojel pro titul mistra světa

Právě návštěvnost duelů v Kuřimi patří mezi pozitiva šampionátu. „Atmosféra byla po celou dobu skvělá. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří na nás chodili, “ uvedl univerzál českého výběru Jiří Mikulenka.

Kulisu v nové sportovní hale v Kuřimi si pochvaloval i Obdržálek. „Výběr místa se ukázal jako dobrý, atmosféra byla opravdu výborná. I díky fanouškům jsme dotáhli některé zápasy do dramatických koncovek,“ vyzdvihl atmosféru reprezentační kouč.

Turnaj vyvrcholil o víkendu v brněnské hale ve Vodově ulici. Juniorskými mistry Evropy se stali Rusové. Ti si ve finále poradili 3:1 na sety s Itálií, která až do té doby neztratila ani sadu. Bronz vybojovali volejbalisté Belgie, kteří si v souboji o třetí místo poradili 3:0 na sety s Běloruskem.