Středočeši v utkání jasně dominovali až do třetího setu, v němž se Brňané po změnách v sestavě snažili o zdramatizování duelu. „Nedokázali jsme vytvořit tlak na servisu. Příbram byla lepší v obraně. Ke konci zápasu jsme se nadechovali k obratu, ale ne svými chybami jsme byli připraveni o možnost lepšího výsledku,“ uvedl kapitán brněnského celku Michal Hrazdira.

Svěřenci kouče Ondřeje Marka jsou v extraligové tabulce po dvanácti zápasech sedmí, v posledních sedmi duelech vyhráli v nejvyšší české soutěži jen s Libercem 3:1. „Musíme se nad sebou zamyslet, začít hrát jednoduchý volejbal, který jsme předváděli na začátku. Začneme od podání, na kterém musíme výrazně přidat,“ řekl brněnský kouč.

Brněnští hokejisté (v modrém) porazili na domácím ledě Karlovy Vary. Foto: HC Kometa Brno/Ivo Dostál
Další výhru Komety řídil Vincour, Mueller s novou holí zaskočil brankáře Varů

Zato Příbram se po jednoznačné porážce 0:3 na sety s Kladnem vrátila na vítěznou vlnu. „Tentokrát jsme soupeře přehráli, chtěli jsme si vynahradit pondělní televizní prohru proti Kladnu, takže jsme byli namotivovaní. Podali jsme komplexní výkon, na který soupeř dva sety nenašel odpověď. Třetí set mocně dotahoval, zlepšoval se, ale naštěstí jsme koncovku dokázali dohrát,“ liboval si příbramský kapitán Martin Böhm.

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)
Rozhodčí: Buchar, Kvarda.
Počet diváků: 175.
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Zmrhal, Klajmon, Drahoňovský, Hrazdira, Crins, Truong, libera Lžičař, Kop. Střídali: Toman, Janečka, Jakubec
Hosté: Böhm, Hobern, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Hulpach, Ureš J.