„Kluci se mi na tréninku líbí. Zkoušíme také jednoho slovenského a ruského hráče. Máme hodně mladých a doufám, že jako každoročně, některý z nich vyletí a bude oporou,“ komentoval nové akvizice trenér týmu Ondřej Marek.

Hukel může do kabiny vnést vítěznou mentalitu. „Je to v podstatě náhoda, že jsem přišel do Brna, ale potkal jsem zástupce klubu na beachvolejbalovém turnaji a domluvili jsme se. V Estonsku se mi líbilo, ale nakonec jsme se nedohodli na pokračování s klubem,“ popsal Hukel.

Další novic Troung si v Brně pochvaluje především profesionálnější přístup, než na jaký byl zvyklý ve Zlíně. „V Brně se díváme na video a máme třeba měřič rychlosti podání. Podobné vychytávky ve Zlíně nebyly,“ porovnal situaci ve svém novém a předchozím klubu Troung.

V kabině mají pomoci zacelit místo opory. Sbohem hráčské kariéře dal Martin Klapal, který začal trénovat mládežnické kategorie. V týmu nepokračuje ani kolumbijský obr Renzo Mendoza.

V nadcházejícím ročníku Brňané i s novými akvizicemi touží rozbít dominanci čtyř vedoucích klubů: Českých Budějovic, Liberce, Kladna a Karlovarska, které v minulém roce utekly o parník zbytku extraligového pelotonu. „Bude to složité, protože mezera mezi námi na pátém místě a nimi byla veliká. Chceme jim sekundovat a hrát atraktivní volejbal, aby na nás chodilo co nejvíc lidí,“ podotkl Marek.

Do nové sezony vstoupí jeho svěřenci za dva týdny, patřičnou prověrku, ale zažívají už nyní. V hale na Kounicově ulici hostí mezinárodní Memoriál Karla Lázničky s třemi soupeři ze třech různých zemí.

Nese přitom stejný název jako každoročně pořádaný turnaj ve Šlapanicích, kde volejbalová legenda Láznička vyrůstala. „Jsme dohodnutí s jeho rodinou, že uspořádáme memoriál s tímto názvem,“ zmínil manažer klubu Martin Gerža.

Na úvod volejbalisté Brna prohráli ve čtvrtek s předním týmem Bundesligy Innsbruckem 2:3 na sety, v pátek stanou od šesti hodin večer v hale na Kounicově ulici proti maďarské Kazinbarcice, a nakonec v sobotu v pravé poledne změří síly se slovenskou Nitrou. „Jsem rád, že se nám podařilo turnaj uspořádat. Každý zápas nás dobře prověří. Máme mladý tým a tento memoriál nás posune dopředu. Neženeme se za výsledkem, chceme si vyzkoušet nějaké varianty na extraligu,“ podotkl Gerža.

Vstupné na každý turnajový den na oba zápasy činí padesát korun, děti a senioři mají vstup zdarma.