Přestože Šelmy mají dlouhodobě zavedený specifický systém přípravy na zápasy, rozhodně neplatí, že by volejbalistky brněnského klubu nemakaly naplno. „Je to nastavené tak, že se v hale trénuje méně, v ní máme trénink třikrát do týdne. Děvčata se ale připravují ještě individuálně s kondičním koučem, takže tréninků mají dost,“ ujišťuje kouč Šelem Jaroslav Vlk.

Jeho svěřenkám nastavený formát naprosto vyhovuje. Loni se dostaly až do finále, ve kterém se srdečně bily s Královopolankami, nyní dokonce ovládly základní část. „Šli jsme zápas od zápasu, na každé utkání jsme se připravovali opravdu zodpovědně, abychom minimálně potvrdili umístění z minulého ročníku. Jsme rádi, že nakonec jsme uhráli první místo a vytvořili si nejlepší pozici do play-off díky výhodě domácího prostředí,“ podotýká Vlk.

Ten přebral brněnské družstvo po úspěšné minulé sezoně, od té doby se jen po čtyřech extraligových zápasech neradoval z výhry.

Ambice pro play-off jsou tak jasné. „Samozřejmě vše neděláme jen tak pro zábavu, chceme potěšit fanoušky i vedení klubu. A to nejlépe titulem. Bude to nesmírně těžké, kluby z první čtyřky jsou vyrovnané. Pro nás ale hraje vidina případných rozhodujících zápasů na naší palubovce,“ připomíná slovenský stratég.

Výhodu domácího prostředí v prvním, třetím a případném pátém rozhodujícím utkání si Šelmy v případě postupů mohou nést až do finále. A před vlastními příznivci září, od úvodní prohry s Prostějovem doma nenašly přemožitele. „Chceme se o domácí prostředí opírat. Nikdo ale nejsme prorokem, uvidíme, jak budou připravená ostatní družstva. Prvořadý cíl je postoupit ze čtvrtfinále, nyní se tak díváme jen a jen na své výkony,“ ujišťuje Vlk.

Mezi nejlepší osmičkou extraligové vicemistryně vyzvou Přerov, pro který už je úspěchem jen samotný postup do play-off. Souboje s outsiderem však mohou být zrádné. „Už jen postup do vyřazovacích bojů je pro Přerov povzbuzení v další práci, kterou ohledně volejbalu dělá. Nečekají nás lehké zápasy,“ varuje trenér.

Šelmy moc dobře ví, co je čeká, právě na přerovské palubovce totiž zakončily základní část. V obměněné základní sestavě nezvládly první sadu, přesto vyhrály 3:1 na sety. „Zápas nám ukázal, že Přerov je houževnatý soupeř. V podstatě v zápasech play-off už nemá co ztratit, také ale bude chtít postoupit. Proto očekávám, že bude častěji chodit do rizika,“ dodává Vlk.