Po vítězství v základní části neztratily v play-off jediný duel, neporazitelnost na závěr sezony prodloužily na osmnáct utkání. Po loňském stříbru Šelmy došly až na vrchol po šesti letech působení v nejvyšší domácí soutěži. Vznikly v roce 2018 jako projekt pro volejbalistky, které se chtějí věnovat i jiným aktivitám.

Brněnští basketbalisté (v bílém) prohráli ve čtvrtfinálové sérii s Děčínem a sezona jim končí.
Děčín ukončil Basketu sezonu. Rozhodla zkušenost, tuší trenér Vaněk

Do třetího finále vstoupily lépe Severočešky, ale domácí hráčky stav 3:7 otočily sedmi body v řadě. Postupně si vypracovaly pětibodový náskok. Ten sice neudržely a Dukla srovnala na 17:17, ale v koncovce měly navrch. První sadu Šelmy vyhrály 25:21.

Vyrovnaný druhý set sice Brňanky prohrály 23:25, ale v dalších dvou dějstvích dokázaly lépe ubránit klíčovou hráčku Nikolu Kvapilovou a vyhrály 25:16 a 25:19. Slovenská univerzálka Kvapilová se jednoznačně stala nejproduktivnější hráčkou zápasu, zaznamenala 35 bodů. Ani to vítězkám Českého poháru na prodloužení finálové série nestačilo, protože z jejích spoluhráček se v ofenzivě výrazněji prosazovala už jen smečařka Lúcia Herdová s 15 body. Dukla má stále jediný titul z „covidové“ sezony 2020/2021, kdy ho po předčasném ukončení play-off získala díky triumfu v základní části.

Šelmy přehrávaly Liberec v útoku. Jejich nahrávačka Pavla Šmídová mohla využívat pestřejší kombinace. Po sedmnácti bodech zaznamenaly smečařka Jéssica Silvaová a blokařka Anna Širůčková, dalších čtrnáct přidala univerzálka Rosa Yasmine Madsenová. I Šmídová zapsala do statistik osm bodů včetně šesti bodových bloků.

Zdroj: Jan Charvát

Bývalá reprezentantka získala třetí český titul, ten dosud poslední vybojovala v roce 2013 s Prostějovem. „Jsou to neuvěřitelné pocity. Už mám tituly, ale teď je to něco jiného,“ radovala se v rozhovoru pro Sporty TV. Jízda vyřazovací částí ji zaskočila. „Kdyby nám někdo řekl před play-off, že všechny série vyhrajeme 3:0, tak bychom tomu nevěřily,“ poznamenala.

Basketbalistky KP TANY Brno (na snímku v bílozelených dresech) porazily Hradec i potřetí a slaví zisk bronzu.
Bronzová euforie. Basketbalistky KP i potřetí skolily Hradec a slaví medaili

Vzpomínala, jak se na prvním tréninku před nakonec mistrovskou sezonou sešly v sedmi hráčkách. Postupně se kádr rozšiřoval do zlatého týmu. „Říkaly jsme si, že sezona začíná až v play-off, a připravily se na to,“ ocenila Šmídová.

Šelmy Brno - Liberec 3:1
Sety: 25:21, 23:25, 25:16, 25:19. Rozhodčí: Rychlík, Krtička. Čas: 115 min. Diváci: 1000. Konečný stav série: 3:0.
Šelmy: Šmídová 8, Janečková 7, Marková 6, Madsenová 14, Silvaová 17, Širůčková 17, libero Chevalierová – Kelnárová 9, Benediktová 1. Trenér: Vlk.
Liberec: Robinsová-Hardyová 4, Herdová 15, K. Kvapilová 1, N. Kvapilová 35, Frankevyčová, Vyklická 4, libero Kolářová – Šulcová 2, Dvořáková, Fixová, De Mellová, Pragerová, Formánková. Trenér: Gálík.