Oba jsou Slováci, oba jsou smečaři. Druhý z nich je navíc synem současného kouče týmu Jaroslava Vlka. „Ale přeslovákováno v týmu mít nebudeme. I s Katonou budou v týmu čtyři,“ směje se manažer brněnského klubu Martin Gerža.

Mužstvo kromě zmíněných dvou borců doplnili také junioři Vyhnáček s Leikepem a univerzál Paul z B–týmu. „Tým se nám opět omladil, ale neříkáme, že už je uzavřený. Stále pracujeme na dalším posílení,“ připustil kouč Vlk. V jednání je především příchod univerzála. „Jeden už nám odřekl, nepodařil se ani příchod Francouze z Oceánie Tupoua,“ přiznal Gerža směrem k exotickému volejbalistovi, který s týmem po skončení minulého ročníku trénoval.

„Nakonec dal přednost ČZU Praha,“ připomněl manažer brněnského týmu. JMP opustili kromě smečařů Hrazdiry (Vídeň) a Sekaniny (konec kariéry) také univerzál Böhm a nahrávač Haník. „Böhm odešel do Kladna, Haník do Příbrami,“ objasnil situaci Vlk. Ten připouští, že by mužstvo mohlo do sezony vstoupit v současném složení, tedy bez dalších posil.

„Neustále se zlepšujeme, například Paul na univerzálu zatím vypadá dobře,“ myslí si. Problémem bude nahradit body nejlepšího smečaře extraligy Hrazdiry. „Nemáme žádné kladivo, které by to dokázalo samo. Musí se o to podělit hlavně v útoku celý tým,“ tvrdí Gerža. Trenéru Vlkovi přípravu komplikuje zranění dvou důležitých hráčů: blokaře Klapala a univerzála Katony.

„Klapal bude chybět ještě šest týdnů, protože si kromě zlomeného malíčku ještě vážně poranil hlavu. Katona už po operaci ramene trénuje, ale nesmečuje, takže to vidím ještě tak na měsíc,“ vysvětluje Vlk. Brňané už za sebou od začátku přípravy počátkem srpna mají tři antukové turnaje, z nichž se jim nejvíc podařil ten poslední ve slovenské Senici.

„Až ve finále jsme tam prohráli s rozjetým mužstvem Humenného,“ přiznal Gerža. Teď hráče JMP čeká třídenní soustředění na Velké Fatře. „Pak sehrajeme kvalitní turnaje opět na Slovensku v Sabinově a Humenném a po týdnu v Brně jedeme na turnaj do Francie,“ doplňuje Vlk program týmu do začátku sezony.

Extraligu začnou Brňané až druhým kolem 22. září na půdě nováčka ČZU Praha.