Volejbalisté Brna se polepšili, ale mistr vede 2:0

České Budějovice - Ani podruhé se volejbalový obhájce extraligového titulu se čtvrtfinálovým soupeřem příliš na palubovce nezdržel. České Budějovice ve čtvrtek napodobily výsledek z prvního duelu a porazily Volejbal Brno 3:0. Jihostroj se tak ujal v sérii vedení 2:0.

22.3.2012 3

Volejbal Brno - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

"Zápas vypadal podobně jako ten první. Jen ve třetím setu jsme měli problém na příjmu, ale zvládli jsme to," uvedl budějovický kapitán Michal Sukuba.

Tvrdé podání a následná neprostupná obrana Jihočechů nepustila brněnský celek vůbec do hry. Navíc svěřenci trenéra Jana Svobody téměř bezchybně útočili a v poklidném tempu vyhráli úvodní dva sety. "Chtěli jsme potrápit Budějovice o trochu více. To se nám podařilo jen v posledním setu. Lépe jsme se prosazovali v útoku a zlepšili jsme podání. Škoda jen že jsme zlepšený výkon nevyužili," posteskl si trenér poraženého celku Miroslav Malán.

Ve třetí sadě totiž Brňané přitvrdili na podání a rozhodili do té doby v pohodě hrajícího obhájce titulu. Dostali se dokonce poprvé v zápase do vedení. Odskočili do stavu 8:6 a 14:12.

Po druhém technickém time outu ovšem přidali v obraně několik povedených zákroků domácí hráči a vývoj setu nakonec otočili. "Ve třetím setu jsme začali hůř přihrávat, ale také jsme nehráli tak precizně. Navíc Brno získalo šestnáct bodů svým útokem, proto byla koncovka vyrovnaná," komentoval Svoboda výsledek třetího setu 26:24.

Čtvrtfinále pokračuje v Brně v neděli. Případné čtvrté utkání je na programu opět na jihu Moravy v pondělí. "Doufám, že u nás soupeř přespí," zadoufal s úsměvem Malán. "Věřím, že sérii ukončíme už v prvním utkání v Brně," kontroval Svoboda.

České Budějovice - Volejbal Brno 3:0

Sety: (14, 15, 24)

Budějovice: Zapletal, Novotný, Sukuba, Mach, Fila, Rojas, libero Juračka - Habr, Motys.

Brno: Fučík, Mlčuch, Zajíček, Smrčina, Kuliha, Katona

Diváci: 500

Rozhodčí: Kvarta - Vojtíšek.

Stav série: 2:0

Autor: Luděk Švejcar, Marek Těšík

22.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 3

Ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý.

ONLINE ROZHOVOR: Ptejte se ředitele Českého rozhlasu Brno Jaromíra Ostrého

Záchranka. Ilustrační foto.
2

Vběhl do kolejí a srazila ho tramvaj. Skončil v nemocnici s poraněním hlavy

Chtěl jsem strašně dát gól. Bylo ve mně příliš emocí, lituje Koné vyloučení

Brno – Po gólu Michala Škody měl zřejmě největší radost na stadionu Francis Koné. Vyloučený forvard fotbalové Zbrojovky sledoval po červené kartě zbytek prvoligového zápasu s Teplicemi z tunelu, po výhře 1:0 cítil velkou úlevu. „Mentálně jsem v zápase byl, fyzicky ne,“ pronesl trpce tožský forvard.

Politikou se dnes bavím, když už si ten cirkus platíme, říká herec Kňažko

Brno - Hru Shylock, která se podle něj dotýká nás všech, uvede v pondělí Divadlo Bolka Polívky v hlavní roli s Milanem Kňažkem. Slovenský herec se po pádu komunismu od divadla přesunul do politiky. Působil jako poradce Václava Havla, později jako slovenský místopředseda vlády a ministr kultury. Před pár lety se k divadlu vrátil, aby pomohl najít nový směr. „Pádem komunismu divadlo ztratilo důvod projevovat svobodu mezi řádky a v metaforách. Hledalo nový směr. Proto jsem se vrátil,“ říká Kňažko v rozhovoru pro Deník Rovnost.

Pryč s žabožrouty? Zdržte se nadávek, radil radní při projížďce Napoleona Brnem

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Kudy chodil v Brně Napoleon a jak se žilo místním na počátku devatenáctého století zjistily stovky lidí v sobotu večer v ulicích Brna. Město totiž ožilo historií při průvodu vojáků s císařem Napoleonem Bonaparte.

Střídajícímu Škodovi stačila minuta, aby rozhodl. Zbrojovka vyhrála i v oslabení

Brno /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté brněnské Zbrojovky ve čtrnáctém kole domácí nejvyšší soutěže porazili brankou Michala Škody Teplice 1:0.