V hale v Kounicově ulici sice první sadu ztratili, ve zbytku utkání ale vládli a dokráčeli si pro tři body, díky kterým si na upevnili sedmou pozici tabulky české nejvyšší soutěže a zároveň drží krok s celky před sebou.

„Začali jsme hodně ustrašeně. Stálo nás hodně sil kluky vyburcovat, ale naštěstí pomohlo střídání Licka. Chtěli jsme podpořit servis, což se myslím povedlo. Ve druhém setu jsme to zlomili a pak už jsme byli lepší, ale musíme si dát pozor na vstupy do utkání," pravil trenér brněnských volejbalistů Ondřej Marek.

Po mužích nastoupily na palubovku brněnské Šelmy, které potvrdily roli favoritek a Ostravu přehrály 3:0 na sety. Ani jednoznačná výhra ale nic nemění na tom, že zkušené volejbalistky si před play-off nezahrají elitní nadstavbu od prvního do čtvrtého místa, ale čeká je nadstavba od pátého do osmého místa. Závěrečný duel Šelem v základní části na palubovce Olympu Praha už na tom nic nezmění.

Volejbal Brno - Ústí nad Labem 3:1

(22:25, 25:23, 25:13, 25:20)

Rozhodčí: Grabovský, Marschner. Počet diváků: 320. Sestava Volejbalu Brno: Handlíř, Pražák, Boula, Hrazdira, Hukel, Okošanovič, libero: Weber Střídali: Licek, Římal

Šelmy Brno – Ostrava 3:0

(25:16, 25:21, 25:23)

Rozhodčí: Dušek, Nedbálek. Počet diváků: 320 Sestava Šelem Brno: Boulová, Nováková, Janečková, Kuželová, Matuszková, Sklenářová libero: Chlumská Střídala: Pospíšilová A.