Brňané doma neuspěli počtvrté ze šesti případů, ale poprvé nezískali ani bod. V tabulce patří úřadujícím vicemistrům až šestá pozice. „Musíme se poohlížet po náhradách a stabilizovat tým, play-off se blíží a chceme do něj jít z nejlepší pozice," pravil brněnský trenér Ondřej Marek do kamery České televize.

Jeho tým opustily dvě zahraniční akvizice a před zápasem se navíc zranil americký univerzál Nicholas Goodell, za něhož zaskočil Jan Pražák. „Hlavně první dvě sady jsme měli dobře rozehrané, ale nedotáhli jsme je do konce, udělali jsme víc chyb než soupeř. Kladno po zásluze vyhrálo," uznal Marek.

Vedoucí celek soutěže si připsal jedenáctou výhru v řadě, podlehl pouze v úvodu sezony Zlínu. „Se Zlínem jsme prohráli zaslouženě, pak jsem se s hráči zhádal a odrazilo nás to k sérii, která je překvapivá i pro mě," povídal kladenský kouč Milan Fortuník.

V první sadě vedli Brňané o pět bodů, jenže pak předvedl sedmibodovou šňůru na podání belgický nahrávač hostů Renaud Dillien. Kladno se pak radovalo z využitého setbolu, přestože brněnští hráči protestovali proti teči, kterou viděl rozhodčí. „Měli jsme velký náskok, jenže nám nevyšla jedna série, kdy jsme poztráceli dost balonů. Dramatická koncovka je taky o rozhodčích a nic s tím už neuděláme," litoval Pražák.

Také ve druhé sadě domácí vedli, jenže je srazily chyby a také červená karta. Brno sice odvrátilo tři setboly, pak však darovalo hostům snadný bod.

Třetí sadu už Kladno získalo pětibodovým rozdílem. „Jsme rádi, že jsme vyhráli ve třech setech. Naše vítězná série je krásná, užíváme si ji, ale jednou prohra přijde, což musíme přetrpět psychicky," uvedl kladenský blokař Adam Zajíček, který proti svému bývalému týmu zaznamenal jedenáct bodů a stal se nejlepším hráčem střetnutí.

Domácí Volejbal Brno zabrzdilo také dvanáct nevynucených chyb. „Věděli jsme, že musíme tlačit servi-sem, měli jsme hosty dobře načtené, dobře jsme bránili. Jenže Kladno má tým stabilnější, momentálně je na vlně a dělá málo chyb," dodal Marek.

Uniqa extraliga volejbalistů – dohrávka 11. kola:

Brno – Kladno 0:3 (-23, –23, –20)

Nejvíce bodů: Hrazdira a Pražák po 11, Mendoza 7 – Křesťan 12, Zajíček 11, Hýský 9