Hlavně ve druhé sadě si Jihomoravané vypracovali i pětibodový náskok, nakonec ji ale prohráli 27:29. „Jeden vyhraný set jsme si zasloužili, ale v koncovkách byla Ravenna důraznější, možná nám chybělo i trochu štěstí,“ podotkl brněnský trenér Ondřej Marek.

Jeho svěřenci nezaostali ani v prvním či třetím setu, pokaždé prohráli jen o dva body. „Zápas opět potvrdil naši stoupající výkonnost, jelikož i v extralize jsme teď sehráli vyrovnaná utkání s mužstvy z elitní čtyřky. Doufám, že se budeme nadále zlepšovat,“ věřil kouč.
Volejbal Brno se sice s Vyzývacím pohárem loučí, ale v soutěži zanechal velice dobrý dojem. „Porazili jsme chorvatského i ukrajinského mistra, což jsou pro nás prestižní vítězství. Tušili jsme, že Ravenna bude nad naše síly, ale i tak jsme si dokázali, že pokud hrajeme dobře na servisu a spolehlivě bráníme, i takovému týmu můžeme být v domácím prostředí rovnocenný soupeř,“ přemítal Marek.

Ten měl v duelu několik důrazných pohovorů s blokařem původem z Kolumbie Renzem Mendozou. „Je to s ním těžké, protože kromě dobrého útoku tomu moc nepřidává, jde o neřízenou střelu. Věci, které si domluvíme, příliš nedodržuje a situace řeší netakticky,“ řekl.
I přes prohru a vyřazení si mužstvo odneslo spoustu cenných zkušeností. „Postoupili jsme a odehráli dobré zápasy s jinými soupeři, než kteří hrají českou extraligu. Pro mě jako mladého hráče je Vyzývací pohár zážitek a zkušenost zahrát si s lepšími evropskými týmy,“ pochvaloval si dvacetiletý Handlíř.

Na něm i jeho spoluhráčích je herní posun hodně vidět. „V poslední době se nám daří při podávání, na což se hodně zaměřujeme v tréninku. Snažíme se líp bránit, kluci velice dobře pracují, což se projevuje,“ dodal Marek.