Přitom právě z ní se za lepším přemístili před sezonou do haly ve Vodově ulici, kde je nyní nabitý program. „Přesun splnil všechno, co měl. Myslím, že cesta Volejbalu Brno vede přes Vodovu, ale bohužel situace nám zatím nedovoluje, abychom si tam vytvořili kompletně domácí prostředí a podmínky pro sportování vrcholového družstva. Věřím, že v příští sezoně se nám to podaří,“ hlásí manažer klubu Martin Gerža.

Ve staronovém domově však brněnský tým dosáhl předloni na velký úspěch, když tam vybojoval postup do extraligového finále. „Myslím, že kluci se na Kounicově cítí výrazně líp,“ povídá brněnský trenér Ondřej Marek.

Čtvrtfinálový souboj ale vypukne jinde, a to v pondělí na palubovce Karlovarska. Pak se série hraná na tři vítězná utkání přesune do Brna. „Mluvil jsem s asistentem trenéra soupeře a říkal mu, že čtvrtfinále odehrajeme na Kounicově. Nebyl z toho nadšený,“ poodkrývá možnou výhodu brněnský kouč.

Jeho svěřence ve čtvrtfinále čeká mužstvo, kterému v sezoně podlehli dvakrát 0:3 na sety. „Asi nám nezbývá nic jiného, než v prvním zápase riskovat. Soupeř má kvalitu, a pokud budeme hrát opatrně, tvrdě narazíme,“ myslí si brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Jihomoravané skončili po základní části pátí a střetnou se s čtvrtým týmem tabulky. V sezoně však ani jeden tým ze silné čtveřice České Budějovice, Kladno, Liberec a Karlovarsko neporazili. „Snad jim hegemonii narušíme,“ burcuje brněnský blokař Martin Klapal.

Kdyby si měli Brňané soupeře z první čtyřky do úvodního kola play-off vybrat, nejspíš prstem na mapě ukážou na jižní Čechy. „Přál jsem si České Budějovice, protože jsme s nimi sehráli nejvyrovnanější duely (v extralize prohry 0:3 a 2:3, v Českém poháru prohry 1:3 a 2:3 – pozn. red,). Ze silné čtyřky jde navíc o nejmíň stabilní tým,“ přemítá Marek. „Nechtěli jsme Liberec, na který máme v poslední době trochu smůlu,“ doplňuje Hrazdira.

A kudy vede cesta k postupu? „Nejlépe soupeře ubráníme podáním, když jeho hráče odtáhneme od sítě. Všichni víme, že největší slabina na přihrávce je Marek Zmrhal, ale soupeř tuší, že po něm půjdeme,“ potvrzuje Marek.

Čtvrtfinále
19.3., 17.00: Karlovarsko – Volejbal Brno
22.3., 18.00: Brno – KV
25.3., 17.00: KV – Brno
28.3., 18.00: Brno – KV
31.3., 17.00: KV – Brno

Systém:
Čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání.