Do play off katapultovalo svěřence Martina Gerži jen vítězství Českých Budějovic v duelu s Ústím nad Labem. Při vzájemné rovnosti bodů uhájilo JMP osmou příčku před Ústím takříkajíc „o prsa“.

„Musíme se stydět za výkon, který jsme předvedli. Zápas jsme vůbec nezvládli,“ hřímal nasupeně po utkání Gerža.

Přitom domácím velela postupová matematika zvítězit. Hroch a spol. nemohli spoléhat na případnou porážku Ústí v souběžně hraném zápase s Budějovicemi.

„Jsme rádi, že play off budeme hrát my, ale do Ústí můžeme jen poděkovat, že svůj zápas prohráli,“ řekl evidentně sklíčený Hroch.

Domácí do sobotního zápasu v hale v Kounicově ulici nevstoupili vůbec špatně. První set měli jasně pod kontrolou a vyhráli jej 25:19.
Po první změně stran se ale hra JMP zhroutila jako domeček z karet.

„Zápas se začal obracet naší efektivitou v útoku. Očekával jsem, že soupeř bude i lépe servírovat,“ hledal hlavní příčiny úspěchu příbramský kouč Jan Svoboda.

Brňanům odešla nahrávka, jejich hru ovládl chaos a jakoby zapomněli na svou doménu – tvrdý servis.

„Po svém měli servírovat jen Auer a Novák. Všichni ostatní měli servis solit,“ nebyl s touto herní činností Gerža vůbec spokojený.

Jihomoravany čeká čtrnáct dní volna a tréninku. Musí se teď hlavně oklepat z posledních nevýrazných výsledků a najít novou chuť do bojů v play off. Tam narazí pravděpodobně na favorita z Kladna.

„Nejsme zvyklí hrát vypjaté zápasy, kdy o něco jde. Musíme na tom teď zapracovat,“ uzavřel brněnský kapitán.

JMP Brno – Kocouři Vavex Příbram 1:3 (25:19, 21:25, 18:25, 18:25) 1 h 35 min.

MAREK TĚŠÍK