Dvacetiletá naděje českého volejbalu se poprvé v kariéře vydá na zahraniční štaci. Z Brna míří do francouzského Istres, které hraje v zemi galského kohouta nejvyšší soutěž.

„Už se do Francie docela těším. Prostě jsem potřebovala změnu. V budoucnu se chci ve volejbale dále zlepšovat a vyzkoušet více klubů. Tohle je výborná příležitost,“ hodnotí Mikysková pozitivně svůj první velký přestup.

Půvabná smečařka vloni táhla Brňanky až do finále extraligy a už v úvodu sezony zapůsobila na francouzský klub. Královopolanky totiž právě s Istres těsně vypadly z Vyzývacího poháru. „Právě díky těmto zápasům si mě vyhlídli. Nechali na sebe kontakt a pak už to šlo ráz na ráz,“ popisuje námluvy.

O klubu z malebného městečka na jihu Francie ví Mikysková pouze z doslechu od brněnské spoluhráčky Kateřiny Božkové, která v minulosti působila v tamní lize. „Trošku jsme se o tom bavili. Ale jinak do toho jdu po hlavě. Už se musím trošku osamostatnit,“ směje se Mikysková. „Taťka je rád, mamka to bere trošku hůř, ale určitě za mnou bude často jezdit,“ tlumočí reakce rodičů, kteří mají se sportem bohaté zkušenosti. Otec Bronislav je bývalý vynikající volejbalový reprezentant, maminka Soňa skvěle hrávala basketbal.

Na nové angažmá se už Mikysková připravuje bez brněnských spoluhráček. „Do konce června jsem s nimi ještě trénovala, ale pak skončily tréninky. Jinak chodíme s kamarádkou do posilovny a běhat, sama bych se asi nedonutila,“ říká šibalsky.

A jak se rozloučila s brněnským klubem? „Bylo to na víc etap. Nejdříve jsme s holkama slavily už po finále, pak jsme měli klubovou večeři. No a určitě za nimi ještě přijdu na nějaký trénink,“ tuší Mikysková.

Brňanky odstartují letní přípravu na novou sezonu 3. srpna, jejich bývalá tahounka se už o týden později bude hlásit ve Francii.