Hráčky KP Brno se dvakrát utkaly se soupeřem z Azorských ostrovů. Minulý týden vyhrály na ostrově Pico 3:1. O šest dní později doma zvítězily 3:0 a slaví postup do čtvrtého kola Vyzývacího poháru. „Byla jsem nadšená. I když jsem v hlavě čekala něco jako Karibik. Těšila jsem se na bílou pláž, palmy a pověšenou síť, na které se zhoupnu. Tak to nebylo,“ směje se Onderková.

Čtyřiadvacetiletá volejbalistka si neznámou krajinu užívala. „Ostrov je sopečného původu, takže je hornatý. Pobřeží je plné kamení. I tak jsem si přivezla velký zážitek, protože do Atlantiku se člověk často nepodívá,“ popisuje.

Jiný styl

Evropské poháry jsou ovšem přece jen stále o volejbale. Cestování je jen drobný bonus. „Poznáváme nové země, ale především soupeříme s jiným stylem volejbalu, na který u nás nejsme zvyklé. Soutěž je přínos,“ líčí žena, která na dresu nosí číslo tři.

Brněnský trenér Ondřej Marek dokonce se statistikem Martinem Gallusem vyzkoušel moře, i když voda měla jen kolem čtrnácti stupňů Celsia. Na lednovou koupel v oceánu se nezapomíná. „Azory jsou menší a moc míst jsme neprošly. Ve volnu jsme se samozřejmě podívaly po okolí. Jenže extra památky jsme nenašly,“ vypráví Onderková.

V uplynulé sezoně Brňanky ve Vyzývacím poháru došly mezi osm nejlepších týmů, kde ztroskotaly až na ázerbájdžánském velkoklubu Igtisadchi Baku. „Chceme porazit aktuálního soupeře. Čtvrtfinálové plány nemáme. Soustředíme se spíš na českou extraligu,“ dodává zkušená blokařka.