Slovenská reprezentantka s Brnem od sedmi hodin večer vyzve Ostravu v rozhodujícím třetím duelu extraligové série o třetí místo, kde zatím panuje stav 1:1 na zápasy. Třetí duel si Brňanky vynutily díky pondělní vítězné přetahované 3:2 na domácí palubovce. „Zápas nám vzal hodně fyzických i psychických sil, ale zároveň dodal energii do příštího utkání. Jsem ráda, že jsme se semkly a duel dopadl v náš prospěch,“ vracela se k vyrovnání série.

Ostravský favorit první zápas vyhrál 3:0 a nyní má opět výhodu domácího prostředí. „Trochu nervózní asi bude, ale nemyslím si, že něco změní,“ vyhlížela Salanciová.

MENTÁLNÍ NASTAVENÍ

Podle pětadvacetileté smečařky sehraje podstatnou roli v rozhodování o držiteli extraligového bronzu psychika. „Kdo se lépe mentálně nastaví, vyhraje. Věřím, že zahrajeme náš standard, přijdou se na nás podívat lidé a ukončíme sezonu s medailí na krku,“ nastínila optimální scénář.

Do Ostravy vyrazily svěřenky trenéra Marka Rojka už v úterý, aby měly klid na přípravu. „Trenér s námi odjezd konzultoval, přijde mi to jako výborný nápad. Horší to mají tři naše mladé hráčky Nikča Vaňková, Anička Suchá a Klára Mikelová, které v úterý maturovaly a připojí se k nám až ve středu v Ostravě,“ vysvětlila brněnská opora.

V utkání se s kariérou rozloučí kapitánka Králova Pole Michaela Doležalová, která s týmem zůstala ve hře až do posledního duelu sezony. „Děkuji všem holkám, že mi daly navíc dva dny,“ povídala po pondělním vítězství Doležalová.

I pro ni touží Královo Pole vybojovat medaili. „Všichni jsme věděli, že bude končit. Půjdeme do toho naplno, když vyhrajeme, bude to pro ni krásné ukončení sezony i kariéry. Ať se cítí co nejlépe a my také,“ nabádala družstvo Salanciová.